Młode koty- właściwa dieta

Kotka z młodym.

Źródło: www.pinterest.com

Zastanawiasz się nad hodowlą kota? Nim się zdecydujesz, musisz wiedzieć jak zająć się małym kociakiem, który trafi do Twojego domu. Kot przy mamie musi pozostać przynajmniej do czwartego tygodnia życia. Żywi się wyłącznie mlekiem matki i nie można go tego pozbawiać. Jeśli jakiś hodowca oferuje ci kota, który dopiero co przyszedł na świat, nie traktuj go poważnie.

Młode koty potrzebują różnorodnych pokarmów

Od czwartego tygodnia młode koty powoli odstawia się od piersi matki. Wówczas można zacząć mu podawać pokarmy stałe. Najlepsze jedzenie dla kota (sprawdź), który dopiero odszedł od matki mleka, to niewielka ilość mokrej karmy. Pokarm podajemy mu do małej miseczki bądź też na palcu i czekamy cierpliwie, aż  zliże. Z czasem stopniowo zwiększamy ilość pokarmu w diecie kota, a także staramy się by był on urozmaicony. Młode koty potrzebują określonej ilości kalorii. Są bardzo energiczne, a do tego rosną, więc musimy mu dostarczyć odpowiednią ilość pożywienia. Za mało pokarmu zaburza prawidłowy rozwój, a za dużo może prowadzić do otyłości. Średnio dziennie kot powinien przybierać na wadze od 10 do 30 g. U większości ras rozwój kończy się około 12 miesiąca. Wyjątkiem są większe rasy, przykładem Maine Coon.

Kot

Źródło: Znaleziono na etsy.com

Karma sucha plus mokra

Istotne znaczenie ma nauczenie kota jedzenia karmy suchej i mokrej, w tym różnych smaków. Dzięki takiemu połączeniu dostarczamy mu odpowiednich wartości odżywczych. Nie kupuj swojemu pupilowi najtańszej karmy, zainwestuj w dobre jakościowo karmy, znanych producentów. Chodzi o zdrowie Twojego pupila. Dobre jakościowo karmy przekładają się na zawartość mięsa, które jest niezbędne w diecie kotów młodych i starszych.

Źródło głównego obrazka: vintageshabbypink.tumblr.com.

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.