Nad morze czy w góry? Co wybrać na wakacje?

Nad morze czy w góry?Wakacje to czas wyjazdów, a co za tym idzie, czas wyborów. Często zastanawiamy się nad tym, co będzie lepsze dla nas i naszej rodziny. Wyjazd nad morze czy w góry? I choć oba kierunki mają swoje wady i zalety, któryś z nich trzeba wybrać. Zobaczcie nasze porady.

Zanim wybierzemy się na wakacje, koniecznie musimy odpowiedzieć sobie na pytanie. Czy wolimy wypoczywać czy też zaznać odrobiny ruchu? Wprawdzie nad morzem bez trudu znajdziemy dla siebie zajęcie, które może wymagać od nas sprawności fizycznej, to w górach będzie ona niezbędna. Pod warunkiem, że oczywiście planujemy wspinaczkę, bo jeżeli zależy nam tylko na widokach, wybór miejsca na wakacje będzie prostszy.

Nad morze czy w góry?

Kiedy zaczynają się pierwsze upały i w ogóle cieplejsza pogada, zaczynamy myśleć o urlopie. I tutaj warto zaznaczyć, że nie tylko my mamy takie myśli. Może to oznaczać, że nasze ulubione miejsca już będą zajęte i przyjdzie nam przełożyć wyjazd na inny termin. Warto pomyśleć więc o wakacjach odpowiednio wcześniej, bo znalezienie noclegu w okresie lipiec-sierpień, może być problematyczne. A już z pewnością drogie.

góry

Wyjazd nad morze to przede wszystkim wyjazd, który ma służyć relaksowi. Gorąca plaża i ciepła woda to coś, o czym wiele osób marzy. I niestety, ale musimy liczyć się z tym, że najbardziej popularne plaże, będą oblegane przez turystów. Warto więc wybrać te, które są na uboczu, ale koniecznie należy pamiętać wtedy o bezpieczeństwie. Takie miejsca mogą być niestrzeżone przez ratowników!

Jeżeli zależy nam na niesamowitych widokach oraz na tym, by porządnie się zmęczyć, wybierzmy góry. Tam wprawdzie także napotkamy na liczne grupy urlopowiczów, ale zawsze możemy skierować się na mniej uczęszczane szlaki. W górach zawsze jest coś nowego do odkrycia. I tutaj warto pamiętać o bezpieczeństwie, bo to bardzo niebezpieczne miejsce. Niezależnie od tego, jak sprawni jesteśmy, uważajmy na każdy krok i zabierajmy ze sobą odpowiednie ubranie.

Wyjazd nad morze czy w góry to powinna być dla nas przygoda, ale zadbajmy o to, by była ona bezpieczna.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.