Nawilżające mydło w płynie

Mydło to kiedyś był luksus. Aż trudno sobie wyobrazić codzienność bez mydła, ale parę wieków temu twierdzono nawet, że poprzez zużycie mydła w danej społeczności, można określić ich zamożność oraz poziom cywilizacyjny. Przez wieki sztuka wyrabiania mydła się zmieniała, by w końcu zaoferować mydła w płynie.

Dozownik

Źródło: emako.pl

Kostka a płyn- eksperyment

Tradycyjna kostka coraz częściej znika z naszych domów. Zamieniamy ją na mydło w płynie, żele pod prysznic i płyny do kąpieli. A to wszystko dlatego, że mydła w kostkach wysuszają nadmiernie skórę, mogą powodować podrażnienia, wypryski, zaczerwienienia, łuszczenie skóry itd. Ponadto skóra po myciu mydłem jest napięta, ma się wrażenie ściągania. W moim domu gości tradycyjna kostka mydła i mydło w płynie. Przeprowadziłam mały eksperyment. Przez jeden dzień myłam dłonie kostką, a drugiego wróciłam do mydła w płynie. Ręce myjemy kilka, a nawet kilkanaście razy dziennie. Już po pierwszym myciu musiałam nakremować ręce kremem do rąk, ponieważ nieprzyjemne ściągnięcie skóry nie pozwalało mi się skupić. Po całym dniu mycia rąk tradycyjną kostką, skóra dłoni była wysuszona.

Mydła w płynie są delikatniejsze

Mają więcej wody w składzie, a mniej tłuszczy i substancji zagęszczających w porównaniu z kostką. Mydła w płynie mają więcej niż kostki składników nawilżających, antybakteryjnych i łagodzących. Chronią skórę przed utratą wody. W sklepach znajdziemy różne rodzaje preparatów, które nawilżają i łagodzą podrażnienia, bogate w miód, mleczko migdałowe, olejek arganowy, a także zawierające krem nawilżający.

Mydło w płynie jest bardziej higieniczne, w porównaniu z tradycyjną kostką.

Źródło głównego obrazka: http://vuikhoemoingay.net

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.