Nerkowce – zdrowa przekąska na diecie

Orzechy od dawien dawna uznawane były za przekąskę zdrową, wpływającą na pracę mózgu, szczególnie ich chrupanie polecały babcie i mamy przed ważnymi egzaminami. Nie wiem dlaczego w społeczeństwie panuje krzywdzący dla orzeszków stereotyp, że tuczą, są tłuste i słone. Jedząc orzechy z umiarem, maksymalnie garstkę na cały dzień, serwujemy sobie zdrową przekąskę. Dziś nieco o nerkowcach, uznawanych za najlepsze orzeszki na świecie i osobiście się pod tym podpisuję;)

Zdrowe przekąski

Źródło: http://diez.md

Tropikalne drzewa nanercza zachodniego

To na nich wyrastają orzeszki, które mają słodko- maślany smak, który uznawany jest za najsubtelniejszy spośród wszystkich orzechów. Są one również bardziej miękkie od pozostałych, stąd polecane wszystkim, którzy mają słabe zęby i obawiają się o ich stan, chrupiąc tradycyjne. Nerkowce pochodzą z Brazylii, a portugalscy odkrywcy przenieśli je na inne obszary, m.in. do Ameryki Południowej. Dziś my możemy się nimi zajadać.

Dobre dla aktywnych fizycznie

Na początek obalam mit, że nerkowce i inne orzechy są tuczące, bo mają dużo tłuszczu. Większość tłuszczów, które zawierają nerkowce to nienasycone kwasy tłuszczowe. Korzystnie wpływają między innymi na układ krążenia (obniżają poziom złego cholesterolu), zalecane osobom cierpiącym na cukrzycę. Nerkowce zawierają przede wszystkim dużo białka. Ponadto są bogatym źródłem witamin A, D oraz E. Orzeszki dostarczają nam potas, żelazo, miedź, fosfor, wapń. Zawierają przeciwutleniacze, które chronią przed nowotworami.

Orzeszki bez soli

Nerkowce, jak i inne orzeszki można kupić na wagę bądź w paczkach. Odradzam solone, najlepsze są lekko prażone, można je znaleźć wśród przekąsek felix. Występują w połączeniu z migdałami i orzechami laskowymi, co stanowi smaczną i zdrową przekąskę dla każdego, kto dba o linię.

Źródło głównego obrazka: http://kacikzdrowia.pl.

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.