Niedzielny obiad – co zrobić?

stekNiedzielny obiad kojarzy się większości dość jednoznacznie – rosół, a „na drugie” schabowy z ziemniakami oraz mizerią. Tymczasem w ten dzień można zrobić wiele innych, ciekawszych potraw, które równie dobrze oddadzą ideę tego wolnego dnia.

Dzień wolny kojarzy się z odpoczynkiem i tak powinno być. W końcu nie po to pracujemy przez cały tydzień, by później jeszcze spędzać długie godziny przy kuchennym blacie. Warto więc poznać szybkie alternatywy na smaczny obiad, który nie przykuje nas do kuchenki czy piekarnika na dłużej. Możliwości jest bardzo dużo i w zależności od tego, co lubimy jeść na co dzień z pewnością można dobrać coś dobrego.

Niedzielny obiad – stek

Przyrządzenie prawdziwego stek nie powinno zająć więcej niż dosłownie kilkanaście minut. Po tym, jak już zakupimy odpowiednie mięso (w sklepach można bez problemu dostać już mięso wołowe przygotowane na pojedyncze porcje), pozostaje nam tak naprawdę tylko jego usmażenie. Będziemy potrzebowali bardzo dobrze rozgrzanej patelni, najlepiej grillowej.

stek

Niedzielny obiad będzie wymagał od nas także odrobiny przypraw, ale w wypadku stek powinniśmy ograniczyć się tylko do pieprzu oraz soli. Mięso przed smażeniem lekko nacieramy olejem z każdej ze stron oraz pieprzymy. Następnie podgrzewamy patelnię i gdy już będzie bardzo gorąco, delikatnie kładziemy na nie mięso. Dopiero wtedy lekko solimy stek. Ważne jest to, by stek wyjąć z lodówki minimum na pół godziny przed przystąpieniem do smażenia.

W zależności od tego, jakie mięso lubimy, jego czas na patelni będzie się różnił. Stek krwisty przygotowuje się najkrócej, czyli zaledwie po minucie, dwóch po każdej ze stron. Średnio wysmażony będzie już potrzebował odrobiny więcej czasu, a już taki zwany „well done” najdłużej. Oczywiście wszystko zależy od naszych osobistych preferencji smakowych, ale stek na niedzielny obiad to szybkie i wyjątkowo smaczne rozwiązanie.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.