Nieregularny cykl miesiączkowy- przyczyny

Cykl miesiączkowy powinien zamykać się w przedziale 25 do 35 dni. Jeśli Twój cykl raz jest dłuższy, a raz jest krótszy, wówczas mówi się o nieregularnym cyklu.

W tym okresie nieregularny cykl miesiączkowy to norma

Młode dziewczęta przez pierwsze dwa lata, od momentu pojawienia się miesiączki, zazwyczaj mają nieregularny cykl miesiączkowy (sprawdź). Podobnie kobiety, które znajdują się na etapie okołomenopauzalnym– problem może występować nawet przez pięć lat, do momentu ostatniej miesiączki. Nieregularne miesiączki mają również kobiety po porodzie.

Przyczyny nieregularnego miesiączkowania

Zmęczenie, stres.

Źródło: http://kobieta.onet.pl/

 

Organizm kobiecy jest tak skonstruowany, że na opóźnienia i przyspieszenia miesiączki wpływ ma szereg czynników. Nieregularny cykl może być odpowiedzią na życie w stresie. Nie przesypiasz nocy, chodzisz poddenerwowana, żyjesz w ciągłym napięciu i możesz się spodziewać, że okres będzie się spóźniał. Nieregularny cykl miesiączkowy jest również wynikiem nadmiernego wysiłku fizycznego, niewłaściwej diety, zmiany klimatu, męczącej podróży, przeziębienia. Na cykl miesiączkowy wpływ mają także przyjmowane leki oraz może być to sygnał, że nasz w naszym organizmie rozwija się choroba.

Kiedy zacząć się martwić?

Test ciążowy

Źródło: http://mama.ua/

 

Jeśli nie dostałaś okresu, a jest opcja, że zaszłaś w ciążę, to w pierwszej kolejności wykonaj test. Jeśli nie podejrzewasz ciąży, a jesteś przemęczona, to odpocznij, wyśpij się, zacznij zdrowo jeść i wszystko powinno wrócić do normy. Jeśli nie, to konieczna jest wizyta u ginekologa.

Nieregularny cykl miesięczny leczy się hormonami, co poprzedzają liczne badania.

Źródło głównego obrazka: http://www.unica.ro.

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.