Nietrafione kosmetyki- jak je wykorzystać?

Z pewnością nie raz czy dwa zdarzyło się Wam kupić kosmetyki, które teraz leżą i się kurzą. A to była promocja, a to ktoś polecił albo zwyczajnie źle wybrałyśmy. Co teraz z nimi zrobić? Możemy je wykorzystać na inne sposoby bądź też oddać komuś.

Sprzątanie- jak wykorzystać nieużywane kosmetyki.

Źródło: menaiset.fi.

Szampon, odżywka, żel pod prysznic- co z nimi zrobić?

Odżywka do włosów, która się nie sprawdziła może zastąpić piankę do golenia. A nawet będziesz zaskoczona jak szybko i sprawnie to idzie, a dodatkowo skóra jest nawilżona. Odżywki na bazie ziołowej z powodzeniem mogą zastąpić szampon. Żele pod prysznic, które z jakiegoś powodu nam nie odpowiadają, można również wykorzystać inaczej, jak wszystkie kosmetyki. Żel świetnie sprawdzi się jako środek czyszczący, do różnych powierzchni, np. szklanych. Z powodzeniem możesz nim zastąpić mydło w płynie do mycia rąk. Podobne zastosowanie ma szampon. Dodatkowo szamponu można użyć do prania delikatnych ubrań.

Co z kremami?

Stopy.

Źródło: fussliebling.de.

Kremy jak inne kosmetyki można wykorzystać na różne sposoby. Po pierwsze świetnie sprawdzą się w roli balsamu, kremu do rąk czy stóp. Po drugie możesz krem wetrzeć w końcówki włosów, będą wdzięczne za takie nawilżenie. Po trzecie kremy możemy wykorzystać jako nabłyszczacz do obuwia. 

Inne kosmetyki, perfumy i mgiełki?

Cienie, róże i inne transparentne kosmetyki pomieszane z bezbarwnym lakierem dadzą nowy kolor. Zbyt ciemny podkład wystarczy wymieszać z kremem na dzień i mamy swój własny krem BB. Zapachy, które nam się znudziły wykorzystaj spryskując zasłony, poduszki, a mgiełkę można używać jako odświeżacz powietrza.

Póki co tyle pomysłów, jeśli chodzi o kosmetyki nietrafione:)

Źródło głównego obrazka: handelswissen.de.

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.