NO-SPA w ciąży – czy można ją brać?

NO-SPA w ciążyPodczas tego wyjątkowego okresu, kiedy kobieta nosi w swoim brzuchu dziecko, mogą zdarzyć się pewne problemy zdrowotne. Nie zawsze wiadomo, jak sobie z nimi radzić i czy można wtedy brać jakiekolwiek leki. Nawet te najpopularniejsze obostrzone są pewnymi zakazami. Czy NO-SPA w ciąży jest dozwolona?

Zanim weźmiemy jakikolwiek lek czy suplement diety, koniecznie zapytajmy się naszego lekarza prowadzącego, czy możemy go zażywać. To on powinien nam doradzić odpowiednie dawkowanie oraz przede wszystkim zapewnić bezpieczne korzystanie ze środków farmakologicznych.

NO-SPA w ciąży

Czy NO-SPA w ciąży jest więc dozwolona? Tabletki, które używane są głównie przez osoby cierpiące na skurcze i bóle brzucha, zawierają w sobie drotawertynę. Oznacza to, że są pewne przeciwwskazania przed korzystaniem z nich. Szczególnie wtedy, kiedy występuje ciężka niewydolność nerek czy wątroby i serca. Osoby z niedoborem laktozy czy nietolerancją galaktozy także powinny powstrzymać się od jego zażywania.

NO-SPA w ciąży także powinna być ostrożnie dawkowana u kobiet, które spodziewają się dziecka.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

NO-SPA w ciąży

NO-SPA w ciąży

NO-SPA w ciąży

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.