Nowoczesna kuchnia pod zabudowę czy tradycyjna wolnostojąca?

Kuchnia to serce domu, miejsce, w którym spędzamy dużo czasu każdego dnia, dlatego powinna być przede wszystkim funkcjonalna i urządzona w sposób przyjemny dla oka. Jeszcze kilka lat temu kuchnia pod zabudowę, kojarzyła się z wysoką ceną i luksusem, na który mogli pozwolić sobie nieliczni. Dziś przystępna na kieszeń każdego.

O zaletach kuchni pod zabudowę

Kuchnia pod zabudowę to dobre rozwiązanie dla wszystkich ceniących nowoczesny design, wysoką funkcjonalność oraz minimalizm. Zabudowa sprzętów czyni z przestrzeni kuchennej jedną, spójną całość. Zabudować można nie tylko piekarnik, zmywarkę czy lodówkę, ale również mniejsze sprzęty ADG, jak kuchenka mikrofalowa czy ekspres do kawy. Kuchnia pod zabudowę to możliwość umiejscowienia piekarnika w dowolnym miejscu, niezależnie od płyty. Wiele osób decyduje się na zabudowę na wysokości wzroku. Wygoda przyrządzania potraw i bezpieczeństwo- małe dzieci się nie poparzą. Niewątpliwą zaletą kuchni zabudowanej jest łatwiejsze utrzymanie jej w czystości. Wszystko idealnie dopasowane, brak szczelin, dzięki czemu łatwo i szybko doprowadza się ją do porządku.

Źródło: http://m.czterykaty.pl

Kuchnie wolnostojące mają swój urok

Zaletą tradycyjnych kuchni, wyposażonych w wolnostojące sprzęty jest bogaty wybór sprzętów AGD. Producenci oferują sprzęty w różnych stylach, np. retro. Przy wyborze sprzętów nie trzeba kierować się ograniczeniami związanymi z wymiarami, a także przeznaczeniem pod zabudowę. Z łatwością dopasujemy je do własnych upodobań. Do wyboru różne rodzaje piekarników. Pod zabudowę możemy wybrać wyłącznie elektryczny, a tu mamy dużą dowolność. Tradycyjne kuchnie, urządzone w sposób wyważony i przemyślany tworzą spójną całość, są estetyczne i przytulne.

Kuchnia wolnostojąca jest tańsza od zabudowy, czasem nawet kilkukrotnie, co zależne jest od projektu jaki wybierzemy.

Źródło głównego obrazka: http://modne-wnetrza.com

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Trakbaki/Pingbaki

  1. Kuchnia pod zabudowę | - […] jesteś obecnie na etapie wyboru kuchni pod zabudowę (kosmetiq.com.pl) i zastanawiasz się przy tym jaką ogólnie wybrać też kuchenkę…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.