Objawy alergii na mleko. Jak je rozpoznać?

dzieckoGdy pojawia się nowy członek rodziny w życiu zmienia się bardzo dużo rzeczy. Nie chodzi tylko o rzeczy oczywiste takie jak dobór ubranek, akcesoriów do pokoju czy też obowiązkowe spotkania ze znajomymi. Zmieniają się także przyzwyczajenia żywieniowe.

Dziecko i jego wychowanie to ogromne wyzwanie dla obojga rodziców. Wśród wielu ciężkich dni, które z pewnością nadejdą, warto wiedzieć, że stanowią one tylko chwilową niedogodność. O wiele więcej będzie pięknych dni i godzin, które zostaną w pamięci na zawsze. Zdarza się jednak, że mimo naszych usilnych starań, na niektóre rzeczy nie mam wpływu. Tak jak na objawy alergiczne na mleko.

Czasem niestety mleko dla niemowlaka wywołuje objawy alergiczne. Takie problemy mogą być spowodowane obciążeniem genetycznym ze strony któregoś z rodziców. Matka lub ojciec mogą mieć alergię na krowie mleko, a tym samym taka przypadłość może dosięgnąć także potomka. W ogóle jakakolwiek alergia u któregoś z rodziców może powodować problemy, nie tylko żywieniowe.

dziecko

Objawy alergii na mleko mogą wyglądać różnie. Począwszy od gazów oraz wymiotów, a skończywszy nawet na ostrych biegunkach. O wzdęciach oraz ucisku żołądka także warto wspomnieć. To także zmiany skórne (zaczerwienie, krostki, stany zapalne), a w skrajnych przypadkach nawet problemy z oddychaniem lub wstrząs anafilaktyczny. W takich sytuacjach nie ma wyjścia i konieczna będzie wizyta u lekarza, a najlepiej specjalisty od alergii. Jednak u najmłodszych wyjściem będzie przejście na dietę eliminacyjną, czyli pozbyciu się z jadłospisu produktów mogących powodować problemy. Chodzi tutaj zarówno o mamę dziecka, jak i samo niemowlę.

Jak więc wybrać mleko dla niemowlaka? Dobrą wiadomością jest to, że bardzo często tego typu nietolerancja na laktozę ustępuje w wieku 2 lat. Do tego czasu najlepiej korzystać z mlek zastępczych, a wcześniej skonsultować się z lekarzem.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.