Odpocznij i weź relaksującą kąpiel

kąpielPo ciężkim dniu nic tak nie pomaga na rozluźnienie organizmu, jak kąpiel. Długa, gorąca i rozsiewająca piękne zapachy. Można ją szybko przygotować, a potrafi zdziałać cuda. Warto skorzystać z jej dobrodziejstw.

Kluczem do sukcesu, który sprawi, że nasza kąpiel będzie mogła uchodzić za relaksacyjną, będzie atmosfera. I choć może wydawać się, że nie powinno się o nią dbać, bo to nie jej zasługą odprężenie ciała, to zdecydowanie na nie wpływa. Wszystko dlatego, że nawet najdrobniejsze elementy wpływają pozytywnie na całe ciało i umysł. Dobrze przygotowana przestrzeń jest tak samo ważna, jak sama kąpiel.

kąpiel

Dlatego w pierwszej chwili powinniśmy zaopatrzyć się w świece zapachowe. Zapach, jako jeden z naszych zmysłów, oddziałuje zbawczo na cały organizm. Potrafią pobudzić i rozluźnić jednocześnie. Można skorzystać ze zwykłych świec zapachowych, które zostaną rozstawione wokół wanny. Istnieje jednak alternatywa, którą są kulki zapachowe. Te po wrzuceniu do ciepłej wody, rozpuszczają się i oprócz cudownego aromatu, dostarczają także piany, która jest przyjemna w dotyku dla skóry.

Relaksująca kąpiel to także muzyka, która powinna nam towarzyszyć podczas całego „zabiegu”. Najlepsze będą utwory dobrze nam znane i takie, przy których czujemy się najlepiej. Nie muszą być wcale spokojne czy instrumentalne. Wszystko zależy od tego, co tak naprawdę lubimy i co sprawia, że czujemy się dobrze.

Dodając do kąpieli relaksacyjnej kosmetyki służące pielęgnacji skóry, możemy połączyć miłe z użytecznym. Od wieków znana jest zbawcza moc wody, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by jej trochę pomóc. Wystarczy na przykład dodać sól bogatą w minerały dbamy nie tylko rozluźnienie napiętych mięśni, ale także oczyścimy ciało z toksyn i sprawimy, że rozszerzą się nasze pory. Nie zapominajmy także o tym, że sól będzie pomagała w pozbyciu się obrzęków. Tych, które pojawiają się po całym dniu na nogach.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.