Odpowiedni balsam do skóry atopowej

skóraSucha i pękająca skóra to ogromny problem, który dotyka prawie każdą osobę na świecie. Przez duża część populacji jest on niestety lekceważony, ale nieleczony może prowadzić do poważnych problemów.

Wśród osób cierpiących na problemy związane z suchą skórą istnieje przeświadczenie, że to coś zwyczajnego i normalnego. Oczywiście nie każdy tak uważa, ale część z osób niestety już tak. Wszystko zależy od tego w jakim stadium choroby się znajdujemy. I tak, słowo choroba jest tutaj wyjątkowo na miejscu.

Szczególnie wtedy, gdy mówimy o skórze atopowej. Czy tak naprawdę jednak wiemy, czym w ogóle jest taka skóra? Bierze się ona z atopowego zapalenia skóry, czyli niestety coraz powszechniejszego schorzenia. Najgorszą wiadomością jest to, że do tej pory nie odnaleziono na nie żadnego lekarstwa, a jedyne co można zrobić, to minimalizować objawy choroby. Według badań problem dotyczy aż jednej piątej całej populacji. Większość z osób to mieszkańcy krajów wysoko cywilizowanych w Europie Zachodniej oraz USA. Ważną informacją jest to, że atopowe zapalenie skóry nie jest zakaźne! Niemniej w chwili, gdy pojawią się jego pierwsze objawy, należy zacząć działać.

skóra

Wtedy potrzeby jest balsam do skóry atopowej. Czym taki balsam się charakteryzuje? Przede wszystkim innymi składnikami, których zadaniem jest zmniejszenie objawów oraz przywrócenie prawidłowego funkcjonowania naskórka. To oznacza, że taki balsam do skóry atopowej ma za zadanie odbudować płaszcz lipidowy i uzupełnić braki lipidów oraz co jasne, nawilżyć odpowiednio skórę. Ważne jest też to, że taki balsam potrafi zmniejszyć jeden z objawów AZS, którym jest uporczywe swędzenie. Dodatkowo charakteryzuje się tym, że szybko i łatwo jest wchłaniany przez skórę.

Wybierając balsam do skóry atopowej warto sprawdzić, czy został on w jakikolwiek sposób nagrodzony lub dostrzeżony przez farmaceutów. Najlepiej stosować takie, które mogą poszczycić się chociażby wyróżnieniami przyznawanymi przez dermatologów. Skórę mamy jedną i warto o nią dbać.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.