Jak ogrzać mieszkanie i oszczędzać?

zimaZima za oknem i śnieg zalegający na ulicach to znak, że temperatura nie zachęca do tego, by opuszczać ciepłe mieszkanie. W końcu to w nim jest najprzyjemniej. Jak więc zadbać o to, by tak pozostało, a mieszkanie było odpowiednio dogrzane.

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak dużo pieniędzy tracimy na ogrzewaniu mieszkania czy domu. Oczywiście stawki za ogrzewanie są różne w zależności od tego czy posiadamy mieszkanie w spółdzielni czy też we wspólnocie. Niezależnie od tego jakie stawki obowiązują, zawsze można obniżyć koszty kilkoma prostymi zabiegami, które mogą na początku wydawać się zbędne.

Jedną z taki rzeczy będzie uszczelnienie okien oraz drzwi. To wydaje się oczywistym zabiegiem, gdy chcemy ogrzać mieszkanie. Tymczasem w wielu lokalach (szczególni tych w starszych budynkach czy kamienicach) stolarka okienna często wymaga zmian. Jednak nie każdego stać na wymianę wszystkich okien, ale zakupienie uszczelek jest już znacznie mniejszym wydatkiem. Dzięki temu sprawimy, że z lokalu nie będzie uciekało ciepło, a tym samym będzie w nim znacznie cieplej. Można także uszczelnić wszelkie dziury, które prowadzą na zewnątrz. Chodzi przede wszystkim o miejsca, gdzie wychodzą lub wchodzą do mieszkania kable. To niewielkie, a przy tym dość tanie sposoby na to, by zapobiec uciekaniu ciepła.

grzejnik

Innym sposobem na oszczędzanie, będzie zakręcenie kaloryferów w momencie, gdy zaczynamy wietrzyć mieszkanie. I choć wydaje się to oczywiste, często o tym zapominamy, a przecież w chwili, gdy otwieramy okna ciepło z kaloryfera się „marnuje”. Warto o tym pamiętać. Tak jak o tym, że w dzień najlepiej odsłaniać okna, by wpadające do środka promienie słoneczne nagrzeją mieszkanie. Wieczorami natomiast warto okna zasłaniać, by powietrze, które zebrało się w mieszkaniu nie uciekało na zewnątrz. A to tylko kilka sposobów na to, by ogrzewać mieszkanie i jednocześnie oszczędzać.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.