One zmieniają świat, czyjś mały świat – fundacje pożytku publicznego

Parę dni temu podczas spotkania ze znajomymi, koleżanka przyprowadziła kolegę z pracy. Jak zwykle było głośno i wesoło, do czasu, gdy tajemniczy mężczyzna wszystkich nas zaskoczył. Rozmawialiśmy o tym gdzie na narty, kto jedzie na ryby, o nowych kursach tańca, w szkole nieopodal. Ktoś od tak zapytał nowego znajomego czym się interesuje i co robi po pracy. Jego odpowiedź zaskoczyła wszystkich. Powiedział: pomagam… Nastała krępująca cisza, chyba każdy z nas zdał sobie sprawę z tego, że wszystko co robimy, nie ma znaczenia, jeśli drugi człowiek cierpi i ma poczucie samotności.

Opowiadał z taką pasją

Czułam zazdrość, i pewnie nie ja jedyna! Pomaganie to jedna z najpiękniejszych rzeczy, jakie możemy zrobić dla innych. Na co dzień zazwyczaj zapominamy o tym. Wielość obowiązków, stres, ciągła pogoń za czymś… Jestem wolontariuszem, nie zarabiam wiele, ale wystarczy, inni mają jeszcze mniej, opowiadał nowy kolega. Co miesiąc wspieram różne fundacje i parę godzin w tygodniu pomagam na warsztatach terapii zajęciowej. Niezwykły człowiek i niezwykła pasja. Było mi wstyd, że tak bardzo jestem zapatrzona w siebie i swoją rodzinę, że nie dostrzegam innych potrzebujących. Gdyby nie działające w Polsce fundacje, setki ludzi byłoby bez pomocy.

Złotówka

Źródło: http://www.pinger.pl

Złotówka wiele zmienia

Czy jedna złotówka wiele zmieni w Twoim budżecie? Sądzę, że nie. A kilkanaście osób darujących złotówkę, to zmiana czyjegoś świata, skrócona droga do upragnionego zdrowia, możliwość spełniania marzeń i chwile z uśmiechem na twarzy. Fundacje pożytku publicznego to najbardziej zaufane pod tym względem podmioty, to pewność, że Twoja złotówka trafi do osób potrzebujących. Możesz pomagać dzieciom, osobom starszym, samotnym matkom, samotnym ojcom, chorym na konkretne schorzenia, wystarczy tylko chcieć. Dobrze, że są tacy ludzie, którzy w swoim życiu robią tyle dobrego dla innych, nie oczekując nic w zamian. Nowy znajomy zaraził mnie swoją pasją pomagania, na pewno coś w swoim życiu zmienię. Z chęcią też napiszę o akcjach, które warto wspierać.

Źródło głównego obrazka: http://majix.ca

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.