Opuszczone domy – miejsce na spacer?

Opuszczone domyWakacje czy weekendy można spędzać na wiele różnych sposobów. Jedni lubią jeździć w góry, inni nad może, a jeszcze inni spędzają czas wolny na kanapie i oglądają seriale. Są jednak tacy, którzy zwiedzają opuszczone domy. Co jest w tych miejscach takiego interesującego i czy warto samemu spróbować?

Nie da się ukryć, ze część osób potrzebuje od życia odrobiny dreszczyku. Czasem objawia się on pod postacią sportów ekstremalnych, a czasem wystarczy tylko odwiedzić miejsce, które aż skrzy od historii w nim ukrytych. Takie domy czy nawet całe miasta to coś, co przyciąga „turystów” z całego świata i sprawia, że ten sposób spędzania wolnego czasu staje się coraz popularniejszy.

Opuszczone domy

Nie jest wcale trudno znaleźć opuszczone domy na terenie większych miast. Bez trudu odnajdziemy takie miejsca w Warszawie, Krakowie, Katowicach czy Gdańsku. Nawet w mniejszych miejscowościach można natknąć się na domostwa, które od wielu lat albo i dziesięcioleci stoją opuszczone. Często nie są nawet ogrodzone, a to właśnie sprawia, że stają się dobrym miejscem do odwiedzenia przez żądnych przygód podróżników.

Opuszczone domy

Należy jednak pamiętać, że każde takie miejsce ma swojego właściciela i wejście do przybytku wiąże się z wtargnięciem na cudzą posesję. Istnieją jednak miejsca, które są zupełnie zapomniane. Miłośnicy opuszczonych domów organizują do nich wyprawy i fotografują. Nigdy jednak ich nie niszczą, bo nie taki jest cel w odwiedzinach danego domu. Celem jest zobaczenie, jak on wygląda i czy da się poznać jego historię. Często bowiem w takich opuszczonych domach można natknąć się na pozostałości po jego mieszkańcach. Mogą to być stare książki czy gazety, ale da się w nich znaleźć także i zdjęcia. Zapewne część z odwiedzających może szukać poukrywanych tam skarbów, ale to trzeba mieć ogromne szczęście, żeby natknąć się na coś wartościowego.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.