Osteoporoza, czyli czym jest Celperos 500?

OsteoporozaCoraz częściej słyszymy o tym, że ktoś z naszych bliskich cierpi na osteoporozę. To choroba, która nazywana jest także cichym zabójcą kości. Są sposoby, by poradzić sobie z chorobą, a przynajmniej częściowo. Czym jest Celperos 500 i jak może nam pomóc?

Walka z osteoporozą nie jest wcale taka łatwa do wygrania. Można zaryzykować stwierdzenie, że wręcz przeciwnie, bo przez wiele lat, choroba przebiega bezobjawowo. Wierzymy w to, że wszystko z naszym zdrowiem jest w porządku, a później niestety bywa już za późno. Czym jest dokładnie choroba?

Osteoporoza to schorzenie, które objawia się zmniejszeniem gęstości kości. Oznacza to, że z czasem ich struktura staje „cieńsza”, a co za tym idzie, są o wiele bardziej podatne na złamania. Wtedy nawet niewielki wypadek może prowadzić do poważnych konsekwencji. Najbardziej narażonymi osobami na wystąpienie osteoporozy są kobiety, które weszły już w stadium przedmenopauzalne (około 40 roku życia).

Osteoporoza

Profilaktyka

Ważne jest to, by odpowiednio wcześniej zadbać o swoje zdrowie, by w przyszłości mieć jak najmniej problemów. Można zmniejszyć ryzyko wystąpienia choroby wprowadzając do swojej codziennej diety produkty bogate w wapń – główny budulec kości. Co więc można włączyć do jadłospisu? Przede wszystkim produkty pochodzenia mlecznego, ale także np. owoce, warzywa czy rośliny strączkowe. Dodatkowo bogate w wapń są także ryby morskie czy przetwory zbożowe. Ważne w profilaktyce będzie także dbanie o zdrowie, czyli utrzymanie ciała w odpowiedniej formie.

Celperos 500

Celperos 500 lub Celperos 1000 (http://calperos.pl/calperos-lek-otc) jest lekiem, który może uzupełnić w naszej diecie niedobory wapnia. Jego dawka, którą powinien zalecić lekarz lub farmaceuta, pokryje dziennie zapotrzebowanie, a także zmniejszy utratę pierwiastka z układu kostnego. W szczególności u kobiet. Warto więc zapytać naszego lekarza o lek, choć jest on dostępny bez recepty.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.