Oszczędzanie – jak zacząć?

oszczedzanieDodatkowe pieniądze w portfelu to rzecz, która zawsze cieszy. Nie zawsze jednak udaje się je tam zatrzymać. Co zrobić, by mieć więcej oszczędności. Oto kilka sposobów.

Najprostszym z możliwych sposobów na oszczędzanie jest… odkładanie. Choć brzmi to strasznie prosto, to nie ma lepszej możliwości na odłożenie pieniędzy. Codziennie wkładając do skarbonki nawet niewielkie kwoty, po jakimś czasie uzbiera się z nich pokaźna sumka. Oczywiście należy odpowiednio długo poczekać, ale warto. Codziennie odkładając po jednej złotówce, po całym roku zaoszczędzimy przecież ponad trzysta złotych. A to kwota obok której nie można przejść obojętnie.

Można także oszczędzać pewnym sposobem, a mianowicie tygodniami. Rok ma ich 52, a na każdy z nich przypisana jest inna kwota. Na samym początku do skarbonki wkładana będzie tylko jedna złotówka. W drugim tygodniu już dwie, a w trzecim trzy. Innymi słowy, każdy kolejny tydzień to każda kolejna złotówka dokładana do puli z poprzedniego tygodnia. W pierwszych trudno będzie nawet odczuć, że zaczęliśmy oszczędzać. Wprawdzie pod koniec roku, gdy do skarbonki będą już lądowały kwoty dwucyfrowe (czterdziesty siódmy tydzień to 47 złotych) może być to trudne, ale to kwestia samozaparcia. Po całym roku będziemy mieć już tysiąc trzysta siedemdziesiąt osiem złotych.oszczedzanie

Oszczędzać też można na zakupach. Kody rabatowe to jedna z możliwości, ale warto także rozważyć zwykłe zakupy przez Internet. Często produkty oferowane przez firmy są tańsze, gdy zakupimy je przez sieć. Pozwoli to także ograniczyć czas oraz ograniczyć produkty tylko faktycznie niezbędnych. Chodząc osobiście do sklepu bardzo trudno nie kupić choć jednej rzeczy, która „wpadła w oko” przez przypadek. Nie wolno także wybierać się do sklepu będąc głodnym. W takim wypadku możemy być pewni, że kupimy więcej, niż zakładaliśmy.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.