Paznokcie hybrydowe i żelowe – od czego zacząć?

Najlepiej zacząć od zorientowania się, która metoda wydaje nam się łatwiejsza. Jeśli nie mamy doświadczenia w stylizacji paznokci, lepiej wybrać tę, która wymaga wykonywanie mniejszej ilości mniej precyzyjnych czynności. Nie ma nic gorszego, niż zacząć i zrazić się na samy początku naszej przygody z nową pasją.

Który rodzaj manicure wybrać na początek?

Na początku poczytaj o obu metodach. Zorientuj się jakich narzędzi będziesz potrzebowała, jakie są ich ceny. Sprawdź jak długo trwa stylizacja paznokci żelowych a jak długo hybrydowych. Czy masz miejsce na przechowywanie i rozkładanie akcesoriów? Czy będziesz robić paznokcie wyłącznie sobie, czy zaproponujesz stylizację znajomym? Chcesz się uczyć i doskonalić czy wyłącznie spróbować? Kiedy odpowiesz sobie na te pytania, podjęcie decyzji będzie łatwiejsze. Tak jak łatwiejsze dla początkujących jest zmierzenie się z manicurem hybrydowym.

Paznokcie hybrydowe i żelowe - od czego zacząć?

Hybrydy – jak zacząć?

Manicure hybrydowy wykonuje się niemal tak samo jak ten klasyczny – piłowanie, wygładzanie, podkład, lakier, top. Ale w przypadku klasyki to już wszystko, w przypadku hybrydy nakładanie kolejnych warstw preparatów wiąże się z utwardzaniem ich przy pomocy światła lamp LED bądź UV. W technice hybrydowej mamy także możliwość nieznacznego przedłużenia płytki paznokciowej. No i oczywiście uzyskania efektu matowego bądź błyszczącego dzięki odpowiedniej warstwie topu. Technicznie nie jest więc najprostszy manicure hybrydowy dużo trudniejszy od klasycznego. Trudności pojawiają się na etapie zdobienia różnymi wzorami, naklejkami czy dżetami, ale na wszystko przyjdzie czas.

Zestawy startowe do manicure hybrydowego – najlepsze na początek

Na początek najlepiej zaopatrzyć się w zestaw startowy do manicure hybrydowego. Znajdziemy w nim wszystko, co niezbędne do stworzenie elementarnej stylizacji – lakierożele, bazę/top, pilnik, cleaner, płyn do zdejmowania hybryd oraz lampę. Taki mały i niedrogi zestaw treningowy pomoże nam przetrzeć szlak i nauczyć się jak się robi hybrydy krok po kroku. Dopiero kiedy osiągniemy wprawę, warto pomyśleć o kolejnej metodzie stylizacji – żelu.

Paznokcie żelowe krok po kroku

Zestaw elementów do wykonania paznokci żelowych jest znacznie większy, a sama technika wymaga precyzji i sprawności manualnej na nieco wyższym poziomie niż w przypadku hybryd. Bardzo szczegółowy przepis na wykonanie perfekcyjnych paznokci żelowych znajdziecie tutaj .

 

 

Warto już teraz uświadomić sobie, ile pracy przed wami. W największym
skrócie wygląda to tak:

 • usuwamy skórki
 • piłujemy paznokcie do równej długości
 • matowimy płytkę paznokciową
 • dobieramy rozmiar tipsów
 • przyklejamy tipsy
 • obcinamy tipsy do wymaganej długości
 • piłujemy tipsy i matowimy
 • nakładamy primer na naturalną płytkę paznokcia
 • na całość nakładamy pierwszą warstwę żelu
 • utwardzamy żel w lampie
 • nakładamy drugą warstwę żelu i znów utwardzamy
 • wykonujemy czynności nadające paznokciom ostateczny kształt, traktujemy je cleanerem
 • nakładamy ostatnią warstwę żelu i utwardzamy

zdobienie paznokci żelowych

Zdobienie paznokci żelowych

Zdobienia na paznokciach wymagają bardzo wprawnej ręki – to stylizacyjna wyższa szkoła jazdy. Obok naklejek, pieczątek, brokatów czy cyrkonii, warto sięgnąć po pisaki do precyzyjnego zdobienia ręcznego i szablony z wzorami.

Jak ściągać żele i hybrydy?

I jeszcze jedno: jeśli nie chcemy uszkodzić naturalnej płytki paznokciowej zawsze ściągajmy żele i hybrydy przy użyciu stosownych płynów. Używajmy też odpornych na aceton klipsów pozwalających na równomierne dociśnięcie wacika z acetonem do płytki paznokcia oraz kapturków na palce.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.