Philipiak organizuje Obiady Czwartkowe – o co chodzi?

Zdrowe jedzenieRzadko kiedy zdarza się tak, by duża marka dbała o coś więcej, niż tylko o swoje produkty. Akcje związane z promowaniem innych aktywności na szczęście są jednak coraz bardziej powszechne. Doskonałym przykładem na to niech będzie marka Philipiak, która wprowadziła coś, co nazwano Obiadami Czwartkowymi. O co dokładnie chodzi?

Pomysłodawcą Obiadów Czwartkowych w tej wersji, jest Tomasz Filipak, czyli założyciel firmy, która od wielu lat zajmuje się produkcją najwyższej klasy naczyć, sztućców, kompletów porcelany, a nawet i naturalnych kosmetyków. Prze tak dużej różnorodności oferowanych produktów, chyba nikt nie spodziewał się, że marka będzie miała ochotę na dodatkowe aktywności. Na szczęście udało się wygospodarować czas.

Philipiak i Obiady Czwartkowe

Czym są, a raczej czym były Obiady Czwartkowe? To wydarzenie, którego inicjatorem był sam Adam Czartoryski, a organizował je regularnie król Stanisław August Poniatowski. Pierwsze spotkania, które nazywane były czasem także „mądrymi obiadami”, zaczęto organizować jeszcze w 1770 roku, a miejscem gdzie odbywały się one najczęściej, były Łazienki Królewskie. Podobną tradycję wprowadziła u siebie między innymi polska noblistka, czyli Wisława Szymborska, a teraz także jest ona kultywowana przez markę Philipak. Czy to oznacza, że podczas Obiadów Czwartkowych rozmawia się o sprawach kulturalnych?

Zdrowe jedzenie

Nie do końca, choć oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by takowe dysputy prowadzić. Jednak marka Philipiak postawiła na coś odrobinę innego. Chodzi bowiem o promocję zdrowego odżywiania i samego zdrowia. Podczas spotkań można nie tylko spróbować wyśmienitych i zdrowych potraw, ale także spotkać znakomite osobistości ze świata kultury czy sportu. Te same osoby składają także autografy na przedmiotach, które potem wystawiane są na aukcji, z której dochody przeznaczone są na wspieranie fundacji „Akogo?”, założonej przez aktorkę Ewę Błaszczyk. Na Obiadach Czwartkowych spotkamy także lekarzy czy dietetyków, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą. Więcej informacji na temat tego wydarzenia, można przeczytać pod TYM ADRESEM.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.