Jak pielęgnować skórę dziecka z Baby Dove?

pielęgnacja skóry dzieckaIstnieje wiele marek, które dbają o to, by skóra i włosy naszego malucha, były zawsze odpowiednio zadbane. Jednak wśród nich wyróżnia się jedna, która od kilkudziesięciu już lat robi wszystko, by dzieci i ich rodzice mogli przeżywać ze swoimi dziećmi cudowne chwile. Baby Dove nadaje się do pielęgnacji, ale jak ją dobrze przeprowadzać?

Pielęgnacja dziecięcej skóry jest bardzo ważna. Nie tylko dlatego, że ono samo nie potrafi się nią zająć, ale przede wszystkim dlatego, że jest ona wyjątkowo wrażliwa. To część ciała, która jest wyjątkowo podatna na podrażnienia, a już w szczególności, podczas pierwszych dni i miesięcy życia naszego maluszka. Nie każdy rodzic wie, jak zajmować się dzieckiem i co jest dla niego najważniejsze. Szczególnie na początku życie. Jak dobrze dbać o skórę dziecka?

Pielęgnacja skóry z Baby Dove

Korzystając z produktów Baby Dove, takich jak Baby Dove Szampon czy Baby Dove Balsam, rodzice mogą mieć pewność, że używają przebadanych przez dermatologów produktów. Oznacza to, że skóra ich dziecka będzie poddana na działanie środków, które nie powinny jej w żaden sposób zaszkodzić. Ważne jest to, by czytać skład produktów, które mają służyć do pielęgnacji skóry dziecka. Nie mogą znaleźć się tam żadne szkodliwe substancje chemiczne czy alergeny. Należy pamiętać, że dziecięca skóra dopiero około 3 roku życia staje się odporna przeciw działaniu wyżej wymienionych substancji. Do tego czasu, a najlepiej i później, konieczny jest dobór odpowiednich środków higieny.

dziecko

Skóra niemowlaka szybko traci swoją wilgotność, dlatego tak ważne jest to, by codziennie ją nawilżać. To także bardzo ważne, bo małe dzieci nie mają jeszcze w pełni rozwiniętego mechanizmu termoregulacji, a to oznacza, że są bardzo podatne na zmiany temperatury. To z kolei może powodować szybsze wysuszanie się skóry i dlatego koniecznie należy pamiętać o jej nawilżaniu. Wśród produktów z serii Baby Dove znajdziemy takie, które doskonale zadbają o naszego maluszka. W razie wątpliwości, zawsze możemy zapytać się naszego lekarza, którego z nich użyć.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.