Pierścionek zaręczynowy – jak wybrać?

Pierścionek zaręczynowy

Pierścionek zaręczynowy

Zaręczyny to coś, co w niektórych kulturach nie jest celebrowane w żaden sposób. W Polsce przyjęło się jednak, żeby wybrankę serca odpowiednio wcześniej o to poprosić, a wtedy należy wręczyć jej pierścionek zaręczynowy. Jak wybrać odpowiedni i czym się wtedy kierować?

Nie wszystkie kobiety lubią biżuterię, choć w przypadku pierścionków zaręczynowych potrafią zrobić wtedy wyjątek. Oczywiście nie wszystkie, ale sam fakt, że ukochany mężczyzna wręcza jej coś takiego, potrafi zmienić zdanie nawet najbardziej zatwardziałej przeciwniczki pierścionków. Oczywiście najważniejsze jest to, żeby taki pierścionek wręcza odpowiednia osoba. Taka, do której ma się pełne zaufanie oraz jest się pewnym, że chce się z nią spędzić resztę życia.

Pierścionek zaręczynowy

W momencie, kiedy zaręczyny zostają przyjęte, czyli kobieta zgadza się na ślub, zakłada się pierścionek zaręczynowy. W Polsce nosi się go na palcu serdecznym prawej dłoni, ale na przykład w Wielkiej Brytanii jest to już dłoń lewa. Co ciekawe, Skandynawowie mają do tego inne podejście, bo zamiast pierścionka, kobieta nosi już obrączkę, a podczas ceremonii ślubnej, do niej dokładana jest druga obrączka. W niektórych kulturach jest też tak, że pierścionki najpierw noszone są na jednej dłoni, a w dni ślubu przekładane są na drugą.

Pierścionek zaręczynowy

Pierścionek zaręczynowy

Jaki powinien być pierścionek zaręczynowy? Tutaj jego wygląd powinien być uzależniony od tego, jaki gust ma kobieta, która ma go nosić. Obecnie na rynku można znaleźć setki różnych wzorów i kruszców. Dalej jednak najpopularniejszym kamieniem, który znajduje się w zaręczynowych pierścionkach jest diament. Można jednak spotkać także cyrkonię, szafir, rubin, a nawet szmaragd. Sam materiał z którego wykonany jest pierścionek zazwyczaj jest złotem lub jego mieszanką. Tutaj najczęściej spotkać można żółte złoto, ale białe także potrafi piękni komponować się z niektórymi kamieniami. Przed kupnem pierścionka koniecznie powinno się zmierzyć palec. Niektóre firmy mają w swojej ofercie darmowe miarki jubilerskie. Polecamy z nich skorzystać, by w chwili zaręczyn nie było nieprzyjemnej niespodzianki, że pierścionek jest za duży lub za mały.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.