Pierwsza randka po rozwodzie- obawy i strach są naturalne

Kilka dni temu na jednym z poczytnych forów trafiłam na wątek w stylu: mam 35 lat, jestem po rozwodzie, nie mam dzieci, nic już mnie w życiu nie czeka. Stąd dzisiejszy temat, nad którym zastanawiam się od kilku dni i rozmawiałam ze znajomymi, którzy pierwszą randkę po rozwodzie mają za sobą i z tymi, którzy wciąż na nią czekają.

Rozwód zawsze jest trudnym przeżyciem

Rozwód.

Źródło: hawaaweb.com.

Bez względu na to czy był pełen emocji, szarpaniny, bólu czy był następstwem rozstania w przyjaznej atmosferze jest trudnym momentem. Obcy człowiek uznaje, że miłość przeminęła, majątek podzielony i w zasadzie pozostały po Was wspomnienia! To trudne do przełknięcia i pogodzenia się z tym. Są oczywiście sytuacje, że rozwód przynosi ulgę i pozwala odetchnąć. Jakby nie było zamyka pewien etap i pora zacząć żyć inaczej, na nowo. Randka po rozwodzie może powodować obawy, budzić niepokój, niepewność, ale to normalne i z każdym kolejnym spotkaniem poczujesz się swobodniej.

Randka po rozwodzie na drugi dzień

Każdy inaczej reaguje na rozstanie, jedni rzucają się od razu w wir poszukiwań kolejnej osoby, bo nie potrafią żyć sami, a inni nie chcą nawet o tym myśleć. To kwestia bardzo indywidualna, jeśli potrzebujesz więcej czasu, nie spiesz się. By zacząć nowe życie konieczna jest akceptacja nowej sytuacji, siebie, spojrzenie na wszystko bardziej przychylnym okiem, pogodzenie się, jeśli to konieczne wybaczenie eksmałżonkowi i budowanie wiary w miłość. Pierwsza randka po rozwodzie powinna być wtedy, kiedy będziesz gotowa na nowe znajomości, niekoniecznie związek, ale np. na przyjaźń. 

Ćwicz randkowanie i ciesz się życiem

Randka po rozwodzie.

Źródło: popsugar.com.

Pierwsza randka po rozwodzie, druga, trzecia niech będą ćwiczeniem, nowym doświadczeniem, drogą do budowania wiary w innych. Traktuj spotkania niezobowiązująco, na luzie, pamiętaj, że mężczyźnie też nie jest łatwo, odczuwa stres i chce dobrze wypaść. Nie poruszaj trudnych tematów, na to jeszcze przyjdzie czas. Pierwsza randka po rozwodzie i kilka kolejnych jest po to, by godzić się z przeszłością, bawić, odstresować od codzienności i poznawać siebie na nowo.

W każdym wieku warto spotykać się z ludźmi i wierzyć w miłość. Rozwód to może być niemiły początek czegoś bardzo przyjemnego.

Źródło głównego obrazka: bestshoppingbazar.com.

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.