Pierwsze objawy infekcji u dziecka

Choćbyśmy nie wiem ile się starały, zawsze, prędzej czy później nasze dziecko złapie jakąś infekcję. I choć przysparza to matkom wielu zmartwień, tak naprawdę, to dobrze. Organizm naszego maluszka uczy się wytwarzać przeciwciała. A my dostajemy bardzo wyraźny znak, by działać i pomóc dziecku zwalczać pierwsze objawy nie dopuszczając do poważniejszej choroby.

Pierwszy znak – katar

Jednym z pierwszych objawów zakażenia organizmu jest wystąpienie kataru. Zanim sięgniemy po mocne środki przeciw tej przykrej dolegliwości, takie jak krople do nosa, spróbujmy delikatniejszych sposobów. Często pomaga użycie kilku kropel morskiej wody lub soli fizjologicznej, która rozpuszcza śluz w nosku dziecka.

Dobrym sposobem jest też posmarowanie skóry pod nosem maścią majerankową. Ten delikatny specyfik pomaga oddychać i skutecznie zabija bakterie. Dodatkowym plusem jest fakt, że nie odnotowano żadnych negatywnych skutków używania tej maści. 

boy-694763_1280Pierwszy krok – wspomaganie

Przede wszystkim powinnyśmy zwrócić uwagę na wspomaganie odporności dziecka. Najlepsze są naturalne środki, takie jak czosnek, cebula i imbir, oczywiste jest jednak, że malutkie dziecko niechętnie je spożyje. Można spróbować wyrobów medycznych, na przykład słodkiego syropu Pelavo, który dostarcza dziecku ogromnej dawki witaminy C, wspomaga górne drogi oddechowe, a w dodatku jest smaczny. Dzięki właściwościom napotnym reguluje też temperaturę ciała dziecka.

Niezależnie jednak od tego, na który ze sposobów się zdecydujemy, najważniejsze jest, by maluszka stale obserwować, a w razie pogarszania się jego stanu, niezwłocznie zgłosić się do pediatry. 

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.