Pies sam w domu, czyli co przeżywa jak wychodzisz do pracy na kilka godzin

Pies.

Źródło: barkpost.com.

Milusia, puszysta kulka zmiękcza serce największych twardzieli. W domu pojawia się pies, ale bardzo szybko uświadamiasz sobie, że to żywa istota, która wymaga opieki i uwagi. Średnio pracujemy 40 h w tygodni, kto w tym czasie opiekuje się pupilem? Co czuje pies sam w domu?

Gryzie, szczeka, demoluje

Wracasz do domu i odkrywasz, że mieszkanie jest nieco zdemolowane. Tam nasikane, tu obgryziony but, podrapana szafa, łóżko itd. Pies sam w domu. Taki efekt, gdy narażasz zwierzaka na stres. Psi trenerzy zalecają by od małego uczyć szczeniaka samodzielnego przebywania w domu, ale nie przez 8 czy 10 godzin dziennie. Kupując psa, licz się z tym, że każdego dnia musisz wyjść z nim przynajmniej cztery razy na spacer! Jeśli pracujesz na etacie, 8 godzin, dolicz dojazdy, korki, pracę po godzinach. Kto w tym czasie zajmie się zwierzakiem? Pies sam w domu oczywiście przeżyje, ale będzie to dla niego stres! 

Pies sam w domu- jak o niego zadbać?

Opieka nad psami.

Źródło: rsvn.it.

Szczęście mają Ci, którzy mieszkają w domach jednorodzinnych. Wystarczy zainwestować w drzwiczki dla psa, dzięki którym będzie się swobodnie przemieszczał! Wygodne rozwiązanie dla Ciebie i zwierzaka. W bloku to już niestety nie przejdzie, więc zadbaj o opiekę dla psa. Rodzina, sąsiedzi, przyjaciele, gdy wychodzą na spacer ze swoim, psem może mogą wziąć naszego? Dużo młodych osób, uczniów oferuje usługi wyprowadzania psów na spacer, skorzystaj z tej opcji, gdy jesteś w pracy. Ich usługi nie są drogie! Zapewnij mu odpowiednie warunki, zajmij czas, dostarcz zabawki, przedmioty, którymi może się bawić, gryźć itd. Poproś sąsiadów o telefon, gdyby pies przez dłuższy czas szczekał czy wył. To dla niego stres, a dla Twoich sąsiadów koszmar!

Pies sam w domu, w zależności od rasy nie powinien być dłużej niż 5-6 godzin, dlatego nim go kupisz bądź przygarniesz, a w pracy spędzasz większość dnia, przemyśl kwestię jego opieki. 

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.