Pigułka antykoncepcyjna czy wkładka- co jest wygodniejsze?

Współczesna antykoncepcja pozwala komfortowo planować powiększenie rodziny. Czasy się zmieniły i niestety, ale nawet jeśli chciałybyśmy mieć w danym momencie dziecko, to albo partnera nie jesteśmy jeszcze na tyle pewne albo zwyczajnie brak mieszkania, pracy, odpowiednich warunków. 

Pigułka antykoncepcyjna.

Źródło: pl.pinterest.com.

Pigułka antykoncepcyjna

To najpopularniejsza forma antykoncepcji stosowana przez kobiety w Polsce. Niestety bywa zawodna, często przez naszą niepamięć czy telefon, który padł i przypomnienie nie zadzwoniło. Pigułka antykoncepcyjna musi być wszędzie z nami, należy ją przyjmować o tej samej porze, bez względu na to czy jesteśmy w pracy czy na spotkaniu. Pominięcie tabletki/tabletek obniża ich skuteczność antykoncepcyjną. 

Długoterminowa antykoncepcja dla każdej kobiety

Długoterminowe metody antykoncepcji.

Źródło: telegraph.co.uk.

Jeszcze kilka lat temu dla młodych kobiet, które nie rodziły, tabletki antykoncepcyjne to było jedyne rozsądne rozwiązanie. Dziś każda z nas może sięgnąć po długoterminową antykoncepcję. Skierowana do matek, kobiet, które nie mają dzieci, a także do mam karmiących. Długoterminowe metody antykoncepcyjne to wygoda. Hormon przyjmowany jest raz na długi czas, pod postacią nowoczesnych systemów wewnątrzmacicznych bądź implantów podskórnych. Pigułka antykoncepcyjna zawiera różne hormony, a długoterminowe metody jeden rodzaj hormonu. Jest nim progestagen, jego działanie jest zbliżone do progesteronu. W każdej chwili pod okiem lekarza można zrezygnować z długoterminowej antykoncepcji i starać się o powiększenie rodziny. Jeszcze jedna istotna kwestia, czyli ile to kosztuje? Cena tabletek antykoncepcyjnych i długoterminowych metod jest porównywalna. W pierwszym przypadku rozkłada się na miesiące, w drugim to jednorazowy wydatek.

Więcej informacji na temat długoterminowych metod antykoncepcyjnych znajdziesz tutaj

Źródło głównego obrazka: warszawa.naszemiasto.pl.

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.