Pizza a odchudzanie- mały grzeszek czy zdrowa przekąska?

Nie ukrywam, że to jedno z moich ulubionych dań. Uwielbiam pizze podawane na różne sposoby, z różnymi dodatkami i sosami. Lubię próbować nowych smaków, a i sama eksperymentuję mieszając owoce, warzywa i mięso. Czasem nie zostanie mi do spróbowania ani kawałeczek, a czasem muszę sama męczyć ją przez kilka dni, bo coś nie wyszło;)

Kaloryczna czy nie?

Spotkanie ze znajomymi

Źródło: http://www.fakt.pl/

Na forach internetowych przewijają się pytania dotyczące tego czy jeść pizze na diecie czy nie? Czy jeśli raz w miesiącu pozwolę sobie na dwa czy trzy kawałki, to wszystkie wysiłki i starania o idealną linię pójdą na marne? Pizza może być bardzo kaloryczna, ale może być również zdrowym posiłkiem- nie mówię, że niskokalorycznym, ale nie na tyle, by nie można było po nią sięgnąć raz na jakiś czas. To, co jest najbardziej tuczące w pizzy to ser, niewłaściwy tłuszcz, i składniki: tłusty boczek, kiełbasa, salami. Jeśli zamiast zwykłego sera, pizza będzie z mozzarellą i wybierzesz warzywno-owocowe składniki, chudą wędlinę a do tego oliwa z oliwek, to zjesz zdrowy, pożywny posiłek. Możesz pokusić się również o kurczaka czy owoce morza i koniecznie dużo aromatycznych ziół, takich jak oregano, bazylia, rozmaryn. Wspomagają pracę układu trawiennego. Nie zamawiaj sosów na bazie majonezu, pamiętaj, że do czosnkowego też w wielu lokalach dodawany jest majonez.

Pizza

Źródło: foodnetwork.com

Niech prowadzi Cię zapach

Wybierając pizzerię, kieruj się zapachem. Będąc ostatnio w stolicy, jedna z pizzerii w centrum Warszawy (http://dominospizza.pl/) tak kusiła wydobywającymi się z jej wnętrza zapachami, że choć nie czułam się głodna, weszłam i rozsmakowałam się w tej prostej potrawie. Pizza to niezwykle aromatyczne danie. Wszędzie, gdzie używa się świeżych warzyw, owoców, wędlin, ziół roznosi się przyjemny zapach i to nim kieruj się przy wyborze lokalu. Masz pewność, że pizza będzie smaczna!

Źródło głównego obrazka: http://www.superpani.pl.

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.