Podrażnione oczy latem- chronisz wzrok przed szkodliwym promieniowaniem?

Latem bardzo łatwo o podrażnione oczy. W okresie letnim, gdy żar leje się z nieba, szczególnie należy zadbać o oczy. Promienie UVB są bezlitosne dla naszego wzroku. Mogą powodować zaczerwienienie, pieczenie, łzawienie, wrażenie jakby się miało piasek pod powiekami. Nadmierna ekspozycja oczu na słońce, prowadzi do wielu poważnych schorzeń.

Okulary za 5 zł mogą tylko zaszkodzić

W dobre okulary przeciwsłoneczne trzeba zainwestować. Szczególnie, gdy ma się podrażnione oczy.

Okulary przeciwsłoneczne

Źródło: http://www.modakulvar.com/

Na swoim przykładzie wiem, że się to opłaca. Okulary kupiłam u optyka, dostosowane do kształtu twarzy oraz moich oczekiwań. Mam jej kilka lat. Porządne, świetnie chronią oczy przed słońcem, mimo że wielokrotnie spadały na chodnik, były ‚miażdżone’ w torebce, mają kilka lat i z pewnością posłużą jeszcze kilka! Nie polecam okularów, których nie brakuje na straganach i mają nalepkę z ochroną UV. Brak właściwego filtru jest dla oczu bardziej szkodliwy, ponieważ rozszerzają się źrenice, a do oka dociera więcej szkodliwych promieni. Okulary przeciwsłoneczne, kupuj u optyka. Szkła powinny mieć barwę brązową, zieloną, szarą bądź bursztynową. Powinny być dostosowane do kształtu twarzy, by chronić okolice skroni.

Podrażnione oczy- co robić?

Podrażnione oczy.

Źródło: http://www.inovanz.com/

Koniecznie w domowej apteczce musisz mieć dobre, nawilżające krople do oczu. Krople z kwasem hialuronowym dość szybko pomagają uporać się z czerwonymi, piekącymi oczami. Gdy masz podrażnione oczy, to unikaj ekspozycji twarzy na słońce, bo to tylko pogłębi problem. By przynieść oczom ulgę, krople stosuj przynajmniej kilka razy dziennie.

Źródło głównego obrazka: http://lovelus.com.

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.