Co powoduje trądzik u dorosłych?

kobieta skóraProblem, który powszechnie kojarzył się jedynie z okresem dojrzewania, często potrafi pojawić się także znacznie później. Co powoduje i jak radzić sobie z trądzikiem u dorosłych?

Przez wiele lat problemy skórne, które pojawiały się w okresie dojrzewania, spędzały sen z powiek tysiącom nastolatków na cały świecie. Wraz z postępem technologicznym, pojawiały się coraz to nowsze i skuteczniejsze preparaty, które w znacznym stopniu niwelowały nieprzyjemną sytuację. I choć cały czas nie znaleziono jednego w pełni działającego leku na trądzik, istnieją sposoby na radzenie sobie z nim.

Do lekarzy dermatologów z roku na rok przychodzi coraz więcej dorosłych skarżących się na trądzik. Tylko skąd on się bierze, skoro okres dojrzewania już dawno mają za sobą? Młodzieżowe kłopoty ze skórą powstają na skutek zmian hormonalnych zachodzących w organizmie. W przypadku dorosły one także mogą nastąpić. U kobiet lekiem na to może być korzystanie z antykoncepcji hormonalnej. Ta reguluje hormony w organizmie i wpływa na skórę, ale w przypadku odstawienia leków, problem może powrócić.

kobieta skóra

Okazuje się, że głównym powodem trądziku u dorosłych, jest… stres oraz dieta. Obecnie trudno jest unikać tego pierwszego. Ze stresem walczymy praktycznie co dziennie. Zarówno w pracy, jak i w życiu osobisty. Zbyt duża jego ilość może prowadzić do produkcji łoju, który zatyka pory skóry. Rozwiązaniem będzie większe dbanie o higienę skóry oraz staranie się, by unikać stresów.

Jeżeli mówimy o diecie, to kluczowe będzie unikanie produktów typowo fast-foodowych, czyli tłustych i ciężkostrawnych. Ich spożywanie może prowadzić do wzrostu poziomu insuliny, a tym samym, do pojawiania się problemów skórnych.

Na szczęście z trądzikiem u dorosłych można sobie już poradzić, nie tylko zmieniając swoje przyzwyczajenia, ale także korzystając z dobrodziejstw farmakologii.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.