Jak poznać objawy chorych zatok?

chorobaJesienna słota sprzyja temu, że coraz więcej osób łapie tzw. „przeziębienia”, czyli najprościej rzecz ujmując, ból gardła, podwyższona temperatura ciała i katar. Ten ostatni objaw może zwiastować jednak coś innego.

Popularne przysłowie mówi, że „katar leczony trwa tydzień, a nieleczony siedem dni”. I faktycznie wiele w tym prawdy i prawdopodobnie właśnie dlatego wiele osób ignoruje cieknący nos. Warto jednak wiedzieć jakimi objawami charakteryzuje się zapalenie zatok. Im wcześniej da się je rozpoznać, tym większa szansa na to, że leczenie przebiegnie szybko i bezproblemowo. Wszak nikt chyba nie lubi, gdy co chwila musi sięgać do kieszeni po chusteczkę.

Im szybciej podejmie się leczenia zapalenia zatok, tym szybciej będzie się można pobyć tego uciążliwego, a nawet bolesnego problemu. Pierwszymi objawami chorych zatok są rzeczy oczywiste przy katarze. Przede wszystkim mamy do czynienia z wydzieliną. Następnie pojawić się mogą bóle głowy, które w pierwszej chwili objawiają się w okolicy nosa oraz czoła.

choroba

Wprawdzie ból głowy nie jest czymś specjalnie wyjątkowym podczas przeziębienia, ale gdy występuje zapalenie zatok, jest on szczególnie uciążliwy. Jest on szczególnie odczuwalny przy pochylaniu się, a także w godzinach porannych. Dodatkowym objawem często jest ból szczęki, zębów lub też ból w okolicy policzków. Jest po części spowodowane tym, że zapalenie zatok może być powiązane z chorobami zębów i próchnicą. Do tego dochodzi ogólnie poczucie tzw. „rozbicia”, złe samopoczucie oraz oczywiście brak apetytu. Sama wydzielina, która spływa do gardła może powodować także uciążliwy kaszel.

Warto skorzystać z produktów Acatar, które skutecznie pomogą w rozwiązaniu problemu. Odpowiednio wcześniej zdiagnozowane i rozpoczęte leczenie zapalenia zatok sprawi, że choroba może szybko się skończyć. Warto więc znać objawy chorych zatok, by wiedzieć, co dzieje się z naszym ciałem.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.