Pralka- jak ją wybrać, by nie żałować?

Pralka.

Źródło: wiadomosci.wp.pl.

Pralka to jeden z podstawowych sprzętów w każdym gospodarstwie domowym. Jej wybór wcale nie jest łatwy i przekonałam się o tym na własnej skórze. Dziś chcę podzielić się z Wami swoimi spostrzeżeniami, na co zwrócić uwagę, by nie żałować.

Szersza czy węższa?

To zależy, ile mamy miejsca przeznaczonego na pralkę. Szersze pralki mają drzwiczki z przodu, wąskie otwierają się od góry. Wsad szerszych sięga nawet 9 kg, przy węższych jest to około 6 kg. Wąska pralka wygląda zgrabnie, mieści się w małych przestrzeniach, a jest równie funkcjonalna co szeroka. Jest mniejsza, ale musisz pamiętać, iż nie zawiesisz nad nią półki, gdyż drzwiczki otwierają się do góry. Jej powierzchni również nie wykorzystasz do trzymania kosmetyków czy innych rzeczy. W tym przewagę ma szersza pralka. Przestrzeń nad nią śmiało można zagospodarować, a powierzchnię górną wykorzystać.

Pralka z intuicyjną obsługą

Pralka.

Źródło: emi.sk.

Sprzęt powinien mieć wygodny w obsłudze panel oraz odpowiednią ilość programów. Sprawdź jaka jest prędkość wirowania? Te, które mają powyżej 1000 obrotów na minutę, praktycznie wysuszą pranie, ale pamiętaj, że będzie ono mocno wymięte i niektóre ubrania niszczą się przy tak wysokich obrotach. Kolejnym ważnym elementem jest energooszczędność. Przydatna jest również funkcja doboru wody do wielkości wsadu. I jeszcze jeden bardzo ważny element to poziom hałasu, bo znacznie może uprzykrzyć życie domowników.

Zanim kupisz konkretny model, poczytaj opinie osób, które już mają sprzęt w domu i dzielą się spostrzeżeniami. To ułatwia wybór.

Źródło głównego obrazka: france5.fr.

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.