Praskie atrakcje, czyli wyjazd do sąsiadów

pragaWakacje czy urlopy kojarzą się zazwyczaj z dalekimi, egzotycznymi wyjazdami. Tymczasem nie trzeba wcale tak daleko szukać, by znaleźć miejsca, które można odwiedzić i delektować się dniami spędzonymi w wyjątkowych lokalizacjach.

Jedną z nich jest czeska Praga. Stolica państwa sąsiadującego z Polską stanowi niezwykłą kolebkę zabytkowej architektury. Miasto nie zostało zniszczone podczas wojny i dzięki temu, każdy kto obecnie pojawi się na jej ulicach, będzie mógł oglądać budynki w niemal niezmienionej formie. Takiej samej, jakiej były przed setkami lat.

Atrakcje w Pradze to oczywiście nie tylko architektura, ale stanowi ona punkt, którego nie powinno zabraknąć w programie zwiedzania. Z całą pewnością należy przejść się wyjątkowym Mostem Karola. Ten trakt przebiegający nad Wełtawą łączy ze sobą dwie części miasta: dzielnicę Mala Strana oraz Stare Miasto. Na moście można spotkać wielu artystów, którzy chętnie sprzedadzą nam swoje obrazy, zdjęcia lub zwyczajnie za drobną opłatą zaprezentują swoje zdolności.

Praga

Wśród atrakcji Pragi należy wymienić także zamek na Hradczanach. To dawna siedziba królewska, która położona jest na wzgórzu. Można z niego obejrzeć piękną panoramę na całą Pragę, ale także zwiedzić zamek, Katedrę św. Wita, Ogrody Królewskie oraz oczywiście słynną na całym świecie Złotą Uliczkę. Można założyć, że praktycznie całe miasto jest godne zobaczenia i to absolutna prawda. Nawet opuszczając wydeptane przez turystów szlaki, natrafiamy na perełki, których próżno szukać w innych metropoliach. Bo choć Praga wygląda jakby przeniesiono ją żywcem z odległej przeszłości, to dalej nowoczesne i tętniące życiem miasto.

Wybierając się do niego, należy pamiętać, że jedną z największych atrakcji Pragi oraz samych Czech, jest piwo. Warto więc wejść do pubu, których w okolicach rynku jest zatrzęsienie i spróbować choć jednego z lokalnych napitków. Praga leży bardzo blisko polskich granic i nieważne, czy wybierzemy się tam samochodem, autobusem czy samolotem, dotrzemy tam wyjątkowo szybko. Warto.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.