Precz z płytką nazebną!- czyli jak dbać o zęby?

Promienny uśmiech działa cuda, rzuca na kolana i wie o tym każda kobieta i każdy mężczyzna. Jest wyrazem zdrowia i dbałości o siebie. Ludzie, którzy mają ładne zęby chętniej się uśmiechają, są bardziej otwarci i pozytywnie nastawieni do świata. Aby zachować ładny uśmiech przez wiele lat, konieczna jest codzienna właściwa higiena jamy ustnej.

Szczoteczka + pasta to za mało

W łazience na stałe powinien zagościć płyn do płukania jamy ustnej oraz nić dentystyczna. Osobiście używam obydwu tych rzeczy od kilku już lat i nie wyobrażam sobie, by nie płukać zębów po szczotkowaniu.

Płyny do płukania ust

Źródło: medweb.ru

Na początek należy wybrać właściwą szczoteczkę. Jeśli mamy zdrowe zęby i dziąsła to poleca się szczoteczki o średniej twardości, dobrze jest to skonsultować ze stomatologiem. Długość części pracującej nie powinna przekraczać 3 cm, a szerokość ok 1,2 cm. Dzięki temu łatwiej będzie nam dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Szczoteczkę powinniśmy wymieniać co około 3 miesiące. Dobrym rozwiązaniem są szczoteczki elektryczne. Używam na zmianę ze zwykłą, w zależności od tego ile mam czasu i czy akurat elektryczna się nie ładuje. Absolutnym minimum jest szczotkowanie zębów dwa razy dziennie, przez dwie minuty. Po każdym myciu winno się używać nici dentystycznej, dzięki czemu usuwamy resztki pokarmu i bakterie, chroniąc zęby przed płytką nazębną. Aby zęby były zdrowe, a oddech świeży stosuj po każdym myciu płyn do płukania jamy ustnej. Jak dla mnie to jedna z najlepszych rzeczy jakie człowiek stworzył.

Dentysta nie taki straszny

Też się boję dentysty. Jak widzę fotel dentystyczny, słyszę te dźwięki, to myślę, że chyba lepiej uciekać… Przynajmniej dwa razy w roku należy odwiedzić stomatologa i zaleca się usunięcie płytki nazębnej. Tak też czynię. Zamykam oczy, biorę znieczulenie i nie myślę o niczym, czasem się modlę;) a po wszystkim czuję, że zęby są czyste. Świetne uczucie. Dodatkowo sprawdzam stan uzębienia i na bieżąco jakieś małe ubytki naprawiam.

Jeśli Twoje uzębienie sprawia, że nie chcesz się uśmiechać, odwiedź dobry gabinet stomatologiczny, lekarze robią teraz cuda i zobaczysz, że zaczniesz się uśmiechać.

Źródło głównego obrazka: http://warszawa.naszemiasto.pl

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.