Prezent bez okazji

Prezent bez okazjiZbliżają się Święta Bożego Narodzenia, czyli czas naszej wzmożonej aktywności. Będziemy biegali w poszukiwaniu podarków dla naszych najbliższych, ale może warto co jakiś czas postąpić wbrew tradycji. A czymś takim będzie na pewno prezent bez okazji.

Prezenty, już od dziecka, kojarzyły nam się z dwoma okazjami w ciągu roku. Z urodzinami oraz wspomnianymi już świętami. Ewentualnie „w grę” wchodziły jeszcze imieniny. Jednak rzadko kiedy dajemy naszym najbliższym prezenty niespodzianki. Może nam się wydawać, że to coś, co nie jest potrzebne, ale to błędne myślenie. Czasem wystarczy drobiazg, by sprawić komuś ogromną przyjemność. Nie musimy przy tym wydawać ogromnych pieniędzy, a co więcej, nie jest to nawet wskazane. Bo przecież od dawna wiadomo, że najlepsze podarki to takie, które daje się „od serca”.

Prezenty własnoręcznie zrobione

To, co będziemy chcieli podarować, możemy przygotować własnoręcznie. I choć wydawać się może, że to skomplikowane zadanie, to tak na prawdę wystarczy odrobina zdolności manualnych. Zanim zabierzemy się do pracy, warto zadać sobie pytanie o to, co lubi osoba, którą chcemy obdarować. Może się okazać, że jej gusta będą idealnie pasowały do naszych talentów.

Prezent bez okazji

Jeżeli podarunek ma być wyjątkowy, a my potrafimy np. malować lub rysować, warto stworzyć coś osobistego. Piękny pejzaż lub portret obdarowywanego będzie mógł wtedy zawisnąć w mieszkaniu na ścianie, a na dodatek będzie wyrażał nasz osobisty stosunek. Oczywiście możemy taki malunek zamówić u profesjonalisty, ale nie będzie on miał w sobie nic osobistego. Warto podarować nawet coś, co ma wady lub z czego nie jesteśmy do końca zadowoleni. Wtedy taki prezent jest unikatowy i niepowtarzalny oraz zostanie zapamiętany na długo.

Słodki podarunek

Nie musimy oczywiście od razu chwytać za pędzle lub ołówki. Nasz prezent niespodzianka może być czymś zupełnie innym, co będzie pasowało do np. wystroju mieszkania obdarowywanego lub do jego smaku. Jeżeli potrafimy piec, idealnym pomysłem będzie przygotowanie ciasteczek własnej produkcji. Będzie to wymagało od nas trochę pracy, ale tym większa będzie radość, gdy będziemy wręczali smakołyki. Przyozdobione wypieki będą nie tylko ładnie wyglądały i zapewne dobrze smakowały, ale także sprawią, że osoba, która je otrzyma, dowie się o naszych dobrych intencjach.

Możemy także przygotować laurkę, ale nie taką, jaką przygotowywaliśmy w czasach przedszkolnych. Ta będzie od nas wymagała trochę więcej pracy oraz finezji. Kartki ręcznie robione kojarzą się przede wszystkim z walentynkami, ale nie musimy się ograniczać tylko do daty 14 luty. Prezent bez okazji dla najbliższej, ukochanej osoby może okazać się strzałem w dziesiątkę. Do przygotowania takiej kartki potrzebowali będziemy dwa arkusze kolorowego papieru, nożyczki oraz klej. Jeden z kartonów posłuży nam jako baza, do której będziemy przyklejać wycięte z drugiego serce. Warto dopisać kilka słów tylko od siebie, by nadać walentynce osobistego wydźwięku. Możemy także skorzystać z brokatu, który odpowiednio przyozdobi nasz prezent bez okazji.

słodki prezent

Prezent niespodzianka

Podarunek, który przygotujemy sami może oczywiście nie przypaść do gustu obdarowywanemu, ale mimo wszystko warto spróbować. Nawet najdrobniejsza, ale dana z miłością i czułością rzecz, może wywrzeć niesamowite wrażenie. Warto przypomnieć sobie, czy sami kiedyś dostaliśmy takie prezenty własnoręcznie robione i co sami wtedy czuliśmy. Zapewne byliśmy rozczuleni, a dodatkowo patrzyliśmy na osobę, która nam prezent wręczała zupełnie inaczej niż do tej pory.

Kwiaty bez okazji

Istotnym elementem, szczególnie w związkach, są kwiaty. Te warto dawać „drugiej połówce” częściej niż tylko podczas randek lub rocznic. Nie muszą być to ogromne, a co za tym idzie, drogie bukiety. Czasem wystarczy jeden, ale ten najbardziej ulubiony kwiat. To może być róża lub tulipan, a to już wydatek bardzo niewielki. Jeżeli pogoda dopisuje, nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać się na spacer i podczas niego właśnie, zerwać kilka polnych kwiatów. Taki bukiet będzie znaczył więcej, niż taki, który zakupiony zostanie w kwiaciarni.

Kwiaty bez okazji w dużej mierze otrzymują kobiety, ale mężczyźnie także taki prezent może się spodobać. Oczywiście dla faceta lepszym rozwiązaniem niż bukiet, będą rośliny doniczkowe. Te szczególnie dobrze sprawdzają się jako prezent na „nowe mieszkanie”. Wybierając się z wizytą do lokum, które dopiero jest urządzane i nie znając do końca gustu lokatora, doniczkowa roślinka będzie podarkiem zachowawczym.

kwiaty bez okazji

Czy warto dać prezent bez okazji?

Pytanie wydaje się dziwne, ale prawda jest taka, że nie każdy lubi otrzymywać prezenty. Zanim więc zaczniemy rysować, wycinać lub zastanawiać się, jakie kwiaty wybrać, dobrze dowiedzieć się wcześniej, czy aby na pewno robimy to potrzebnie. Nie chodzi tylko o to, że możemy stracić kilka godzin na przygotowania, ale także o to, że dany prezent będzie działał inaczej, niż założyliśmy. Obdarowywany poczuje się nieswojo i choć zapewne przyjmie podarek, będzie mu z tym źle.

Prezent bez okazji to jednak w większości przypadków bardzo dobre rozwiązanie na to, by urozmaicić znajomość czy związek. I warto z niego korzystać.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.