Proszki do prania czy domowe sposoby?

ubraniaNowe ubrania to zawsze powód do radości. Zwykła bluzka potrafi poprawić humor na kilka dni, choć może się to wydawać dziwne. Problem pojawia się wtedy, gdy nowy strój zostanie niechcący zabrudzony.

Plamy na nowych ubraniach nie należą może do największych problemów, jakie mogą spotkać człowieka w życiu, ale z całą pewnością potrafią skutecznie zepsuć nastrój. Sytuacja staje się wręcz dramatyczna, gdy dotyka ubrań białych. Oczywiście istnieją proszki do prania, które uratują sytuację i od nich często zależy być albo nie być naszych ubrań. Gdy zależy nam na tym, by wszystko przebiegło jak należy, proszek do prania jest dobrym wyborem, ale istnieją także inne sposoby.

Wśród dostępnych w domu produktów, często można znaleźć całe multum takich, które pomogą wywabić plamy. Należy tylko wiedzieć, jak je wykorzystać. Oczywiście należy ze wszystkim uważać, a przed każdą próbą skorzystania z przedstawionych sposobów sprawdzić czy aby na pewno ubranie przeżyje taki zabieg. Pierwszym produktem, który może pomóc na wywabienie plam będzie… proszek do pieczenia. Wystarczy wsypać do miski około połowę opakowania i zalać je wodą. Ubranie powinno moczyć się w takim roztworze przez kilka godzin. Można także dosypać proszku do prania do pralki, ale należy pamiętać, że wtedy wykorzystana woda powinna być ciepła.

ubrania

Zbawcze działanie cytryny znane jest już od dawna. Szklanka soku z cytryny, która zostanie dodana do prania sprawi, że nie tylko zostaną wywabione plamy, ale także zapach po praniu będzie przyjemniejszy. Szczególnie wtedy, gdy ubrania zostaną wywieszone na zewnątrz i poddane działaniu promieni słonecznych, które dodatkowo wpłyną na to, że tkaniny zostaną dodatkowo rozjaśnione. Podobnie będzie działał ocet, ale jak wiadomo, jego zapach nie będzie już tak przyjemny i orzeźwiający jak cytrynowy.

Jednak proszki do prania to często już jedyny sposób na to, by doprać ubrania i warto o tym pamiętać.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.