Rozwój niemowlaka- co ma znaczenie?

Zabawki, wielość fantastycznych zabawek. Kolorowe, błyszczące, gadające, grające. Od pierwszych dni życia towarzyszą wielu maluszkom. To jednak nie one odrywają kluczową rolę jeśli chodzi o rozwój niemowlaka. W tych pierwszych miesiącach liczą się rodzice, własne ciało i świat dookoła. To ma główny wpływ na rozwój dziecka.

Rozwój niemowlaka w pierwszych trzech miesiącach

Rozwój niemowlaka.

Źródło: pl.pinterest.com.

W tym czasie dziecko przede wszystkim interesuje własne ciało. Rączki, nóżki, którymi można dotykać różnych przedmiotów, ciągnąć coś, wkładać do buzi. W tym czasie zabawy powinny polegać na odwracaniu dziecka na brzuszek, masowaniu, pokazywaniu świata dookoła. Rozwój noworodka wiąże się też z małą gimnastyką. Delikatnie poruszaj nóżkami bądź rączkami maluszka, rymując przy tym jakiś wierszyk.

Rozwój dziecka w drugim kwartale

Dziecko.

Źródło: pl.pinterest.com.

Dziecko staje się coraz bardziej ciekawe otaczającego świata. Raczej nie interesują go zabawki, nawet gadające. Maluszek skupia się na przedmiotach codziennego użytku. W tym okresie rozwój niemowlęcia przebiega bardzo szybko. Każdego dnia dziecko uczy się czegoś nowego. Coraz bardziej kontroluje swoje ciało. W tym czasie bardzo ważny jest rozwój psychomotoryczny dziecka i podejmowanie różnych zabaw. Z pewnością szybko spostrzeżesz, że Twoje dziecko bardziej jest zainteresowane zwykłymi przedmiotami niż drogimi zabawkami. Zabawy dla niemowląt to wiele możliwości spędzania czasu z maluszkiem. Przez pierwszy rok życia odkrywaj z nim świat. A rozwój dwulatka, to dopiero jest przygoda nie tylko dla niego, ale i dla rodziców.

Zabawy z maluszkiem mają kluczowe znaczenie jeśli chodzi o rozwój niemowlaka, niech będzie zawsze ciekawe świata. Inspiracje do zabaw znajdziesz na: http://www.zdrowystartwprzyszlosc.pl/codzienne-zycie-z-dzieckiem/rozwoj/zabawy-wplywaja-korzystnie-na-rozwoj.

Źródło głównego obrazka: pl.pinterest.com.

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.