Przeziębienie – jak sobie z nim radzić?

herbatyPrzeziębienie to jedna z tych przypadłości, która sprawia, że wiele osób przestaje funkcjonować normalnie. Bóle głowy, niekończący się katar i ogólne osłabienie. Przechodził to chyba każdy, ale nie oznacza to, że z przeziębieniem nie można walczyć.

Wśród reklam, które widać w telewizji, słychać w radio oraz te, które są nadrukowane na kartach gazet, to w okresie jesienno-zimowym przeważają zawsze te związane z chorobą. A już ich największym królem jest przeziębienie, czyli przypadłość, która dopada praktycznie każdego przynajmniej raz do roku. Owszem, da się z nim walczyć za pomocą dostępnych bez recepty leków, ale czasem nie obejdzie się bez wizyty u lekarza. Gdy zacznie nas coś niepokoić, koniecznie należy udać się do specjalisty, bo ze zdrowiem nie warto eksperymentować.

Jednak w przypadku, gdy to zwykłe przeziębienie, można sobie poradzić prostymi… napojami. Jednym z najpopularniejszych, a tym samym najbardziej skutecznych jest mleko wymieszane z miodem oraz czosnkiem. Nie jest wprawdzie najsmaczniejsza rzecz, którą można wypić, ale jest to niemal gwarancja tego, że szybko wróci się do zdrowia. Dobrze działa także herbata w połączeniu z imbirem oraz uniwersalny lek na niemal wszystkie dolegliwości, czyli rosół.herbata

Błędne jest natomiast twierdzenie, że herbata z cytryną pomaga podczas przeziębień. Wrzucając do gorącej rody plasterek cytryny, traci ona wszelkie właściwości. Zostaje tylko smak, a jak powszechnie wiadomo, nie pomoże to zbytnio w walce z bólem głowy. Dlatego najlepiej wycisnąć cytrynę i dodawać tak powstały sok do napojów już w temperaturze pokojowej.

Pomocne w walce z przeziębieniem są także inhalacje, które można przygotować samemu i pomagają rozszerzyć naczynia krwionośne w nosie. Wystarczy zalać gorącą wodą koszyczki rumianku i wdychać. Najlepiej jednak nie chorować, choć tego czasem trudno uniknąć.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.