Przygarnąć psa z ulicy?

Jak przygarnąć psa?

Źródło: http://www.bialystokonline.pl.

Wczoraj dość późnym wieczorem znajoma zadzwoniła do mnie z pytaniem, czy ma przygarnąć psa z ulicy. Ciepły wieczór, park i łaszczący się wychudzony mały psiak. W zasadzie, to już znała odpowiedź na to pytanie, szukała tylko potwierdzenia. Stąd kolejny wpis, dla wszystkich, którzy chcą przygarnąć psa z ulicy, ale nie bardzo wiedzą jak.

Maleńki psiak w miejskiej dżungli

Jesteśmy ludźmi, od zwierząt odróżnia nas ponoć to, że myślimy, ale jak patrzy się na błąkające maleńkie zwierzaki po ulicy, to ma się wrażenie, że to cecha nie wszystkich. Małemu stworzeniu, koniecznie musisz pomóc, choćby zanieść do pobliskiego schroniska, bo w miejskiej dżungli nie przetrwa długo. By przygarnąć psa małego z ulicy zaopatrz się w ręcznik bądź jakiś kocyk- szczególnie, gdy jest zimno, a szczeniak jest wyziębiony. Natychmiast udaj się z nim do weterynarza. 

Konieczne badania

Lekarz weterynarz zbada psa, zazwyczaj od razu stosuje środek na pchły, jednak nie musisz się bać nie są to najczęściej pchły, które przechodzą na człowieka. Gdy pies jest w dobrym stanie, weterynarz z pewnością poinformuje Cię o koniecznych szczepieniach w najbliższym czasie.

Bezdomne psy.

Źródło: http://www.qwerty.com.br/

Zadbaj o to, by lekarz założył zwierzakowi książeczkę zdrowia, w której znajdą się zapisy o badaniu i podanych lekach. Pamiętaj, że nie wystarczy przygarnąć psa z ulicy, trzeba zadbać o jego zdrowie!

Przygarnąć psa trzeba chcieć

To najważniejsze. Porzucone zwierze zasługuje na dobry dom. Kolejna kwestia to karmienie. Konieczny będzie zakup dobrej, pełnowartościowej karmy. Na początek lekka karma z kurczakiem, będzie dobrym wyborem, przykładem friskies junior. Oprócz kurczaka zawiera dodatek mleka oraz warzywa, dla wszystkich szczeniaków powyżej 6 tygodnia życia. Pies z ulicy wymaga odpowiedniej troski, w tym dużą rolę spełnia pokarm. Dostarczając mu niezbędnych składników odżywczych, zapewniasz mu szybszy powrót do pełni sił.

Mam nadzieję, że nieco przybliżyłam temat jak przygarnąć psa z ulicy. W razie wątpliwości zawsze można skonsultować się z weterynarzem, który działa w okolicy.

Źródło głównego obrazka: http://www.inspiringwallpapers.net.

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.