Jak sobie radzić z uczuciem pełności? Tabletki na wzdęcia czy naturalne sposoby?

niezdrowe jedzenieWzdęcia to uciążliwy, a na dodatek bardzo poważny problem. Wywołują je problemy z trawieniem, ale na szczęście są sposoby, by sobie z nimi poradzić.

Codziennie ze wzdęciami zmaga się duża część populacji, niezależnie od wieku oraz płci. Uczucie pełnego brzucha, bulgotanie, wiatry i złe samopoczucie. To tylko część z dolegliwości, które trapią osoby zmagające się ze wzdęciami. Co jest przyczyną ich powstawania?

Głównym powodem są zaburzenia w trawieniu, wywołane niestrawionymi resztkami jedzenia, które zalegają w jelitach, a także tzw. „połykanie powietrza” podczas spożywania posiłków. Istnieją jednak sposoby, które pozwolą pozbyć się uczucia dyskomfortu.

Naturalne metody

Pomocna w problemach z trawienie może okazać się zmiana diety. Wzdęcia często powstają na wskutek złego odżywiania, a w szczególności spożywania zbyt tłustych potraw. Także posiłki, które są wyjątkowo ostre źle działają na żołądek oraz jelita. Ich wyeliminowanie lub ograniczenie w codziennej diecie będzie pierwszym krokiem, by polepszyć swój stan zdrowia. Ponadto, niektóre z warzyw częściej niż inne powodują wzdęcia. Do nich zaliczają się np. fasola, kapusta czy chociażby kalafior.

wzdecia

Dobrą metodą będzie także częstsze jedzenie, ale mniejszych posiłków. Regularne spożywanie, czyli cztery lub pięć razy dziennie spowoduje, że organizm będzie miał więcej czasu na trawienie, a tym odpowiedzialne za nie enzymy bez problemu poradzą sobie z zalegającym w jelicie resztkami. Aktywność fizyczna, nawet krótki spacer będzie dobrym pomysłem, żeby walczyć ze wzdęciami.

Tabletki na wzdęcia

Wśród dostępnych na rynku specyfików można znaleźć wiele tabletek na wzdęcia. Jak wybrać te najlepsze? Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na skład leku. Powinny znajdować się w nich składniki, które wspierają naturalny proces trawienia takie jak laktazę. To enzym odpowiadający za rozkładanie laktozy do cukrów prostych. Jego niedobór jest głównym czynnikiem powstawania w organizmie gazów oraz wzdęć. Im więcej naturalnych składników w tabletkach na wzdęcie tym lepiej (m.in. bromelaina, cynaryna). Korzystanie z tego typu rozwiązań także pomoże w chwili, gdy pojawią się wzdęcia i pozwoli na pozbycie się drażniącego uczucia dyskomfortu.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.