Co robić gdy dziecko boli brzuszek?

ToaletaZaburzenia jelitowe i żołądkowe to problem z którym zmagają się nie tylko dorośli. W ich przypadku znacznie łatwiej wytłumaczyć, co powoduje problem i jak z nim walczyć. Ale gdy sytuacja dotyczy dzieci, tak łatwo już nie jest.

Dieta u dzieci jest jedną z najważniejszych rzeczy o które należy zadbać w pierwszych miesiącach życia. To od niej zależy nie tylko to, jak będzie rozwijała się pociecha, ale przede wszystko to, czy będzie ona rozwijała się dobrze. Zaburzenia jelitowe można podzielić na kilka grup, a każda z nich wymaga innego podejścia do leczenia.

Refluks żołądkowo-przełykowy oznacza, że treści żołądkowe cofają się do przełyku. Często pojawia się on po posiłku, a towarzyszy mu wyjątkowo nieprzyjemne uczucie pieczenia. Dzieci, które cierpią na taką przypadłość niechętnie przyjmują posiłki, a to może w konsekwencji prowadzić do tego, że nie będą chciały jeść w ogóle. Niedożywienie to bardzo poważny problem i w przypadku, gdy pojawia się choć cień podejrzeń, że może ono występować, należy bezwzględnie uda się do lekarza specjalisty.

Problem żywieniowy

Pomocne w przypadku refluksu jest kołysanie dziecka na rękach w pozycji pionowej. Pomoże to złagodzić nieprzyjemne odczucie, a także ukoić ból spowodowany przez cofające się treści żołądkowe. Także przyzwyczajenie dziecka do posiłków o określonych porach będzie dobrym ruchem. Taka rutyna sprawi, że pociecha będzie spokojniejsza, a na przykład codzienne wieczorne utulanie do snu, stanie się czymś naturalnym i uspokajającym.

Można jednak zapobiegać tego typu sytuacjom odpowiednio wcześniej przygotowując dla dziecka zbilansowaną dietę. Tutaj pomocne mogą być posiłki, które przygotowywane są przez specjalistów i zawierających wszystkie potrzebne składniki odżywcze tak, by zaburzenia jelitowe nie występowały. Należy pamiętać, że dotyczą one nie tylko refluksu, ale także zaparać czy biegunek. I każdy problem powinien być w pierwszej kolejności konsultowany z lekarzem.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.