Rower – rozrywka na weekend

rowerOdwieczne pytanie na początku każdego tygodnia pracy brzmi: „Jak ci minął weekend?”. Co robić w wolnym czasie?

Odpoczynek jest wyjątkowo ważnym elementem życia. Nie po to ciężko pracujemy, by w weekend robić to samo. Niektórzy nie potrafią cieszyć się z wolnego czasu, ale mimo wszystko, trzeba go dla siebie wygospodarować. Tymczasem nie zawsze wiadomo co z nim zrobić?

Gdy pogoda za oknem dopisuje pojawia się znacznie więcej możliwości. Wiosna, lato, a nawet wczesna jesień zachęcaj do tego, by czas spędzać poza domem. Dobrym pomysłem jest zwykłe wyjście na rower. Wsiadając na jednoślad i jadąc po prostu przed siebie nie tylko spędzamy aktywnie czas, ale możemy także poznać okolicę w której mieszkamy. Okaże się wtedy, że okolica domu kryje wiele tajemnic, których nie odkryłoby się, gdyby nie rowerowa wycieczka.

rower

Sprzęt powinien być oczywiście zadbany, a przynajmniej dobrze sprawdzony przed pierwszym wyjazdem. Jeżeli przez sezon zimowy rower stał w piwnicy lub w garażu koniecznie trzeba go przeczyścić oraz naoliwić. Źle przygotowany będzie stanowił problem, a w najgorszym wypadku może doprowadzić nawet do tragedii.

Nie trzeba chyba wspominać o tym, że wsiadając na rower koniecznie trzeba przypomnieć sobie przepisy ruchu drogowego. Trasa nie zawsze będzie prowadziła tylko po lesie czy bezdrożach. Wyjeżdżając na drogę trzeba zachować szczególną ostrożność. W przypadku zderzenia z samochodem czy ciężarówką rowerzysta jest praktycznie bez szans. Pomóc może kask, ale nic nie zastąpi zdrowego rozsądku.

Rower to tylko jedna z aktywności, które pozwolą spędzić aktywnie czas. Mieszkając w mieście można nałożyć na stopy rolki czy wrotki. Te jednak wymagają trochę większych zdolności niż zwykłe jeżdżenie na rowerze. Warto jednak spróbować swoich sił, a już na pewno nie warto siedzieć przez cały weekend przed telewizorem.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.