Jak rzadziej ładować telefon?

Ładowanie telefonuBezpowrotnie przeminęły już czasy, gdy telefon naładowany w poniedziałek, musieliśmy podłączać do prądu dopiero po tygodniu. Obecnie możemy nazywać się szczęściarzami, gdy nasz podręczny komputer wytrzyma cały dzień. Czy da się temu zaradzić?

Obecnie panuje moda na to, by smartfony posiadały jak najwięcej funkcji i możliwości. I choć jest to ich niezaprzeczalna zaleta, została okupiona pewnymi wadami. Nie da się połączyć idealnej specyfikacji sprzętowej z pojemnością akumulatora. Ta wyrażana jest w mAh (mili amperogodzina) i dla sprzętów z tak zwanej „średniej półki” wartość ta ma około 2000-2500. Co to oznacza? To, że smartfon, jeżeli nie będzie korzystał z połączenia Wi-Fi oraz transmisji danych, powinien wytrzymać około dwóch dni, bez konieczności ładowania.

Ładowanie telefonu

W topowych telefonach wartości mAh są większe i mają od 3000 wzwyż. Nie oznacza to jednak, że dzięki temu urządzenie będzie działało wyjątkowo długo. Taka „słuchawka” wyposażona jest w znacznie lepsze podzespoły, a te niestety mogą pobierać odrobinę więcej energii, by działać wydajniej. A po za tym, z mocniejszym sprzętem, częściej i łatwiej go „obciążamy”. Dlatego właśnie tak szybko się wyładowują.

Na szczęście można zrobić coś, by rzadziej ładować telefon. Po pierwsze, ważne jest to, by go nie „przeładowywać”. Czyli, żeby nie był stale podłączony do ładowarki, gdy już osiągnie wartość 100%. Wtedy bateria może się szybciej zużyć, a to oznacza, że o wiele łatwiej będzie się rozładowywała. Po drugie, warto przejrzeć listę aplikacji, która jest zainstalowana. Zapewne nie wszystkie z nich są używane, ale stale pobierają energię i zabierają miejsce w pamięci oraz na dysku. Im mniej takich aplikacji, tym większa szansa, że nasz telefon będziemy rzadziej ładować. Wprawdzie trudno oczekiwać, by wytrzymywał tyle czasu, co urządzenia sprzed lat, ale to cena postępu, którą przyszło nam zapłacić.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.