Rzeźby z mydła- pomysł na kreatywne spędzenie czasu z dzieckiem

Pamiętacie z czasów podstawówki rzeźby z mydła? Wiem, że nie we wszystkich szkołach panie były tak kreatywne i nie wszędzie bawiono się kostką mydła, w ramach rozwoju zdolności manualnych. Ja doskonale pamiętam rzeźby z mydła, świetna zabawa, pochłaniała mnóstwo czasu, ale z jakim zapałem się do tego podchodziło;)

Rozbudź wyobraźnię swojego malucha

Rzeźby z mydła.

Źródło: www.pinterest.com.

Zabawa z mydłem to tani, ale zarazem bardzo dobry sposób na spędzenie wolnego czasu, w gronie rodzinnym. Rzeźby z mydła nie tylko wciągają dzieci, ale i sama jak zaczniesz sie bawić kostką mydła, to ciężko będzie się oderwać. Z mydła można zrobić praktycznie wszystko, ogranicza nas tylko wyobraźnia. Już samo wygrzebanie środa, tworzy łódkę. Z łatwością wyskrobiesz żółwia, kosmitę czy serduszko.

Mydło szare, kolorowe, zapachowe

Każde mydło w kostce (zobacz) nadaje się do obróbki. Dzieci lubią wszystko co jest kolorowe, dlatego dobrym pomysłem jest zakup kilku różnych kostek mydła, dzięki temu rzeźby będą miały ciekawszy charakter. Podczas tego typu zabawy dziecko pracuje nad sprawnością dłoni, precyzją, poznaje swoje możliwości.

Mydła.

Źródło: etsy.com

Coraz częściej organizowane są warsztaty dla dzieci, na których tworzy się rzeźby z mydła. Po czym mali artyści robią wystawę, a dla rodziców to duży powód do dumy.

Rzeźby z mydła moje hobby

Umiłowanie do rzeźbienia w niektórych pozostaje. Mój znajomy kiedyś rzeźbił w mydle, dziś w drzewie robi przepiękne rzeczy. A wszystko zaczęło się od małej kostki mydła w drugiej klasie podstawówki. Pasjonaci potrafią wyczarować rzeczy, które zapierają dech.

Rzeźby z mydła to również dobry pomysł na prezent dla kogoś bliskiego. Dziecko nie kupi nam nic w sklepie, warto z nim usiąść i zrobić małą pamiątkę dla taty, babci na urodziny!

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.