Jak schłodzić się w upał?

jak schłodzić się w upałOstatnie dni to prawdziwa fala upałów, która zdaje się nie mieć końca. Czy wiemy, jak powinniśmy postępować, kiedy temperatura przekracza trzydzieści stopni? I czy wiem, jak schłodzić się w upał? Warto poznać kilka domowych sztuczek na ochłodzenie organizmu.

Jeżeli tylko możemy i sytuacja nas do tego nie zmusza, nie wychodźmy z domów w godzinach, kiedy słońce praży najmocniej. To zazwyczaj przedział między godziną 12, a 16. Lepiej poczekać, aż się odrobinę schłodzi, bo zbyt długie przebywanie w takiej aurze, może doprowadzić do przegrzania organizmu.

Jak schłodzić się w upał?

Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, żeby odpowiednio często pić wodę. To dzięki niej, nasze ciało będzie mogło się pocić, co jest naturalnych chłodziwem ciała. Nie jest może estetyczne, ale nie temu ma służyć. Pamiętajmy więc o regularnym uzupełnianiu płynów, a jeżeli już gdzieś wychodzimy, zabierajmy ze sobą butelkę wody i coś, co może posłużyć nam za nakrycie głowy.

lato

Dość dobrze znaną i stosowaną od dawna metodą, jest picie gorących napojów. Dzięki temu temperatura naszego ciała podnosi się, a tym samym, my inaczej odczuwamy gorąco. Z początku będzie trudno nam się przyzwyczaić, by zamiast chłodnego napoju gazowanego wypić herbatę, ale dość szybko zauważymy różnicę. Powinniśmy jednak unikać picia kawy, która rozszerza naczynia krwionośne w organizmie.

Zadbajmy także o to, by w naszym domu panowała przyjemna temperatura. Nie potrzebujemy do tego klimatyzatora. Musimy tylko pamiętać o tym, żeby mieć zasłonięte okna wtedy, kiedy bezpośrednio padają na nie promienie słoneczne. Warto też mieć je zamknięte, bo wtedy nie jest do mieszkania czy domu wpuszczane gorące powietrze z zewnątrz. Okna najlepiej otwierać więc z samego rana lub też dopiero wieczorem.

Upały na szczęście nie występują w Polsce przez cały rok, należy tylko podchodzić do nich z rozwagą i dbać o zdrowie, by cieszyć się z nadchodzącego lata.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.