Skoki ze spadochronem- stać mnie?

Skakałam już na bungee kilkukrotnie. Pierwszy raz, gdy skończyłam osiemnaście lat. Sama zafundowałam sobie taki prezent, bo nikt się nie kwapił, żeby podarować mi coś innego niż zegarek, obraz, wieżę czy gotówkę. Teraz coraz bardziej zaczynają mnie interesować skoki ze spadochronem. Mam lekkie obawy, ale strach w tego typu sytuacji jest rzeczą normalną.

Amator w tandemie

Im więcej rzeczy zrobimy w życiu, tym mniej żałujemy na starość. Ponadto, podejmując się różnych działań stajemy się bardziej odporni psychicznie z czasem na codzienne stresy. Dlatego warto przełamywać swoje słabości i iść za głosem pragnień. Skoki ze spadochronem to sport nie tylko dla wyćwiczonych fizycznie i odważnych, to sport dla każdego kto żądny jest adrenaliny i wrażeń. Pierwsze skoki oddaje się wraz z doświadczonym instruktorem, są to tzw. skoki tandemowe. Jesteśmy w pełni bezpieczni, po szkoleniu, a każdy kolejny skok daje coraz większą przyjemność. Wiek nie ma znaczenia, bo coraz częściej na swój pierwszy skok decydują się seniorzy. Ważne jest nabycie umiejętności poruszania się w powietrzu, a taką wiedzę i praktykę nabywa się podczas szkolenia. W sferze psychicznej, przede wszystkim nie powinniśmy mieć lęku wysokości bądź musimy umieć sobie z nim radzić. Ponadto musimy się przygotować na adrenalinę i mocne doznania. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę rodziców. Przeciwwskazaniem są chory przewlekłe, typu: epilepsja, niewydolność dróg oddechowych czy choroby serca.

Skok z kamerę w tle

Skoki ze spadochronem dla amatorów organizują certyfikowane ośrodki szkolenia spadochronowego. Doświadczeni instruktorzy przed skokiem prowadzą szkolenie. Skok ze spadochronem trwa około sześciu minut. Przez niecałą minutę spadamy z prędkością 200 km na godzinę. Instruktor otwiera czaszę spadochronu na wysokości 1700 metrów. A wszystko można zarejestrować za pomocą kamery.

Ile to kosztuje?

Najważniejsza kwestia czy stać mnie na takie doznania? Przez długi czas skoki spadochronowe uznawane były sport elitarny. To się jednak zmienia, gdyż ceny stają się bardziej przystępne. Za skok w tandemie zapłacimy około tysiąca złotych, a za kurs w granicach 5000 zł. Skoki ze spadochronem są bardzo dobrym pomysłem na oryginalny prezent dla każdego kto lubi adrenalinę.

Źródło głównego obrazka: http://kobietawielepiej.pl.

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.