Skóra alergiczna u dzieci- pielęgnacja

Dzieci, szczególnie te najmłodsze, mają bardzo wrażliwą skórę. Niemowlę reaguje alergicznie na różne czynniki, dlatego tak ważna jest pielęgnacja zarówno w tych pierwszych miesiącach jak i latach życia. Skóra alergiczna u dzieci wymaga właściwej pielęgnacji. Dziś słów kilka o czym należy pamiętać i kiedy konieczna wizyta u lekarza.

Alergia u dzieci.

Źródło: reishiganoderma.pt

Skąd się biorą alergie u dzieci?

Czynników jest tak wiele, że nie sposób byłoby je wszystkie wymienić. Proszki do prania, pokarmy, niektóre rośliny w mieszkaniu, zwierzęta, kosmetyki, perfumy i tak można by jeszcze wymieniać. Rolą rodzica jest codzienna obserwacja skóry dziecka i zmian, które się pojawiają. Koniecznie należy zwracać uwagę na ich rozmieszczenie, umiejscowienie, liczbę, kolor, rodzaj. To wszystko będzie miało znaczenie przy właściwej pielęgnacji, konsultacji lekarskiej i eliminacji alergenu. Skóra alergiczna u dzieci to niestety dość częsty problem rodziców, dlatego nie należy panikować. 

Jak powinna być pielęgnowała skóra alergiczna u dzieci?

Alergie skórne u dzieci.

Źródło: laundrypro.es.

Podstawą są kosmetyki, przeznaczone do skóry ze skłonnością do alergii. Bardzo delikatne, pozbawione konserwantów, sztucznych barwników i bezwonne. Skóra alergiczna u dzieci bardzo szybko ulega wysuszeniu, dlatego należy pamiętać o właściwym jej nawilżeniu. W lecie należy chronić ją przed szkodliwym promieniowanie UV, dbając o smarowanie dziecka balsamami z odpowiednio wysokim filtrem. Konieczna jest zmiana proszku na delikatny, alergie skórne u dziecka często biorą się z drażniącej chemii, zawartej w proszkach do prania. A szorstkie ubranka zamień na delikatne, bawełniane. Miejscowo można zastosować kremy, które łagodzą dolegliwości. 

Kiedy do lekarza

Gdy skóra alergiczna u dziecka mimo prawidłowej pielęgnacji zaczyna się rozszerzać. Pojawiają się pęcherze, do tego gorączka, ból, nieustępujące swędzenie, konieczna jest szybka konsultacja z lekarzem. 

Źródło głównego obrazka: bellezaslatinas.com.

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.