Solarium- to powinnaś wiedzieć

Solarium

Źródło: http://spryliving.com/

Solarium w latach 90. i na początku tego wieku królowało w salonach kosmetycznych. Masowo pojawiały się opalające łóżka. Szybko, ponoć bezpiecznie i czekoladowo. Same plusy, do momentu, gdy naukowcy nie stwierdzili, że promieniowanie UVA jest bardziej niebezpieczne niż UVB. Osobiście na solarium byłam kilka razy. Zazwyczaj wybieram się tam przed egzotycznym wyjazdem, ale nie więcej niż 3 razy po 8 maksymalnie 10 minut.

Sprawdź miejsce, w którym się opalasz!

Łóżko powinno pochodzić od sprawdzonego producenta, który okresowo dokonuje przeglądów. W innym wypadku szukaj innego. W każdym solarium powinny być odpowiednie środki, które służą do dezynfekcji i sama masz możliwość przetarcia łóżka.

Solarium

Źródło: http://akhbaar24.argaam.com.

Sprawdź licznik lamp. To bardzo ważne. Jeśli na liczniku jest poniżej 80 godzin, to opalanie powinno być krótsze, bo świetlówki są dość mocne. Jeśli jest 800 godzin, to oznacza, że świetlówki są stare i lepiej uciekaj z takiego solarium.

Zadbaj o skórę i oczy, gdy idziesz do solarium

Przed opalaniem unikaj dezodorantów i perfum, mogą powodować podrażnienie. Pamiętaj o tym, żeby ściągnąć biżuterię. Co ważne chroń oczy specjalnymi okularkami, najlepiej zainwestuj we własne. Zasłoń także brodawki, posłużą Ci do tego płatki kosmetyczne. Przed opalaniem nie zapomnij o zmyciu makijażu. A po solarium uzupełnij płyny, wypij 05-1 litra wody mineralnej.

Korzystaj ze sztucznego opalania w sposób racjonalny!!! Pamiętaj o tym, że im częściej i dłużej się opalasz, tym szybciej starzeje się Twoja skóra. A chcesz być piękna i młoda przez długie lata?

Źródło głównego obrazka: http://www.rtvbn.com.

Autor: Ania

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.