Spacer z alpaką – pomysł na idealne popołudnie

spacer z alpaką

Fot. PixaBay

Istnieje wiele sposobów na to, jak spędzić popołudnie lub weekend. Jednym z coraz popularniejszych, jest spacer z alpaką. I choć brzmi to dość egzotycznie, to w wielu miastach w Polsce bez trudu znajdziemy farmy, które oferują taką możliwość za niewielką opłatą. Czy jest to dobry sposób na zajęcie wolnego czasu i jak to dokładnie wygląda?

Alpaki często mylone są z lamami, choć są od nich sporo mniejsze, a ich budowa mimo wszystko, dość mocno się różni. Sama pomyłka może być uzasadniona, bo oba ssaki pochodzą z Ameryki Południowej i z daleka trudno je mimo wszystko rozróżnić. Jednak same alpaki, ze względu na ich wielkość, o wiele lepiej sprawdzają się przy spacerowaniu.

Spacer z alpaką

Jak wygląda sam spacer z alpaką? To oczywiście uzależnione jest od miejsca, gdzie ten się będzie odbywał, ale w większości przypadków, farmy zlokalizowane są na obrzeżach miast (tak jest w przypadku np. Warszawy), ale nie na tyle daleko, by podróż tam zajmowała cały dzień. Na spotkanie trzeba się wcześniej zapisać i niewykluczone, że czas oczekiwania na spacer z alpaką wyniesie nawet kilka tygodni. To coraz popularniejsza forma spędzania czasu, a jednocześnie dająca niesamowitą satysfakcję.

spacer z alpaką

Fot. PixaBay

Na spotkanie nie należy zakładać butów z odkrytymi palcami czy też szpilek. Spacery odbywają się w terenach zielonych, więc trzeba wziąć to pod uwagę. Kiedy pojawimy się już na farmie, dostaniemy pokrojoną marchew, którą będziemy mogli nakarmić zwierzaka.

Sam spacer trwa około godziny i odbywa się zawsze z opiekunem. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zabrać na takie wyjście nasze dzieci, ale te poniżej 12 roku życia, nie będą mogły same prowadzić alpaki. Warto więc przed samą wizytą sprawdzić regulamin farmy, który jasno powinien to określać.

Ile kosztuje spacer z alpaką? Cena uzależniona jest od miejsca, ale godzinne wyjście nie powinno kosztować więcej, niż 100 złotych.

Niektóre farmy mają w ofercie jeszcze ubrania wykonane z wełny alpak. Czapki czy szaliki idealnie nadadzą się na zimę, bo tkaniny powstające z ich sierści, są o wiele grubsze, niż z owczej wełny.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.