Sposób na katar

NosWalka z katarem nie należy do przyjemności. Niezależnie od tego czy jest on spowodowany alergią, przeziębieniem czy też zapaleniem zatok. W każdym z tych przypadków to długotrwały proces, który trudno przyśpieszyć wykorzystując naturalne metody. Ale istnieją sposoby na katar.

Katar dopada nas prawdopodobnie do kilku razy w roku. Warto poznać więc sposoby na katar, by pozbyć się jego skutków, czyli bólu głowy, rozdrażnienia oraz ogólnego rozbicia. W pierwszej kolejności należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czym spowodowana jest w ogóle choroba. Bo choć katar wydaje się czymś, co nie jest poważną sprawą, nie powinno się go bagatelizować. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy prawdopodobieństwo jego złapania dramatycznie wzrasta.

Niezależnie od tego czy mówimy o katarze siennym, wywołanym przeziębieniem czy też chorymi zatokami, można być pewnym jednego. Pomocna okaże się woda morska, a dokładniej jej roztwór. Korzystając z niego w formie sprayu do nosa można być pewnym, że uda się przynajmniej częściowo złagodzić objawy kataru. Sprawa wygląda odrobinę gorzej, gdy szukamy sposobu na zatoki. Tutaj pomogą leki, które zawierają w sobie Pseudoefedrynę.

Nos

Pseudoefedryna często występuje jako samodzielny lek pod postacią tabletek. Jej działanie pomaga złagodzić obrzęk błony śluzowej nosa poprzez obkurczenie naczyń krwionośnych. Pseudoefedryna wpływa także na ujście zalegającej w nosie wydzieliny. Dzięki lekowi zatoki oraz nos zostaną udrożnione. Również dzięki niemu powinien zniknąć ból, który pojawia się w okolicach czoła oraz oczu w przypadku chorych zatok.

Ten sam lek pomaga także w przypadku kataru wywołanego przeziębieniem. Pseudoefedryna nie jest jednak sposobem na katar sienny. Tutaj dobrze sprawdzi się wspomniany wcześniej roztwór z soli morskiej. Jak widać z katarem można walczyć na wiele różnych sposobów.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.