Sposób na przeziębienie? Wypróbuj naturę!

czosnekKażdego roku nadchodzi taki czas, że na kilka dni jesteśmy wyłączeni z życia. Chodzimy ospali, wszystko nas boli, a do tego często dochodzi katar oraz kaszel. Mokry lub suchy. O czym mowa? Oczywiście o przeziębieniach.

Wielokrotnie zdarza się, że w ciągu roku następują załamania pogody lub zwyczajnie pojawiają się bakterie. Jesteśmy wtedy narażeni na wszelkiego rodzaju nieprzyjemności. Choroba nigdy nie jest niczym przyjemnym. Wiąże się ona z bezproduktywnością, leżeniem w łóżku i wizytą u lekarza. W świecie, gdzie każdy nie ma na nic czasu, często z tego ostatniego się zwyczajnie rezygnuje. Nie polecamy tego rozwiązania, ale możemy polecić coś innego.

Jednym ze sposobów na przeziębienie jest spojrzenia na naturę z innej strony. Chodzi o między innymi zioła, które z powodzeniem od wieków wykorzystywane są do leczenia różnego rodzaju chorób. Jeżeli chodzi o sposoby na przeziębienie, zioła powinny być pierwszym wyborem. O jakich mowa? Przede wszystkim o takich, z których przygotować będzie można gorące napary. Można przygotować je na przykład z kwiatów czarnego bzu. Działa przeciwzapalnie oraz przeciwwirusowo. Innymi słowy, idealne na czas choroby.

herbata

Nie da się zaprzeczyć, że jednym z najpopularniejszych sposobów na przeziębienie jest ten, który znały już nasze babcie. Mowa o czosnku, miodzie oraz cytrynie. Czosnek nazywany jest nie bez przyczyny naturalnym antybiotykiem. Jego działanie przeciwbakteryjne zostało udowodnione już przed laty. Owoc cytryny to oczywiście bogate źródło witaminy C. Witaminę można uzyskać jeszcze np. z czarnej porzeczki lub owoców róży.

Można skorzystać jeszcze z wyciągów roślinnych, które dobrze działają na oczyszczanie dróg oddechowych. Przeziębienie można więc zwalczyć nie tylko środkami stricte farmakologicznymi, ale także naturalnymi metodami. Warto z nich czasem skorzystać.

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.