Sposoby na katar

sposoby na katar

Fot. PixaBay

Czy istnieją sprawdzone sposoby na katar i na to, jak sobie z nim radzić? I tak i nie, bo wśród metod, które przekazywane są z pokolenia na pokolenie, nie wszystkie się dziś sprawdzają. Na szczęście technika oraz medycyna poszły naprzód i chorzy są już w znacznie lepszej sytuacji niż kiedyś i nie muszą korzystać tylko z rozwiązań naturalnych. Jakie są więc najlepsze sposoby na katar?

Jesień oraz zima to trudny okres dla wszystkich tych, którzy mają kłopoty ze zdrowiem. Wyjątkowo łatwo wtedy o infekcję, która, jak dobrze wiemy, nieleczona może być przyczyną poważnych problemów. Wbrew obiegowej opinii, katar także możemy zaliczyć do chorób, które mogą wywołać w organizmie całe multum komplikacji. Dlatego nie powinno się bagatelizować żadnego z jego objawów.

Sposoby na katar

Zatkany nos potrafi być dokuczliwy. Zarówno u dorosłego, jak i u dziecka, które może nie do końca jeszcze rozumieć, co się z nim dzieje. Dlatego tak ważne jest, by sposoby na katar, które zamierzamy stosować, były bezpieczne. W przypadku, kiedy w nosie pojawia się gęsta, kleista wydzielina, należy ją niestety usunąć. Pomocne może być zakraplanie nosa z wykorzystaniem soli fizjologicznej lub preparatów wód morskich. Pomocne mogą okazać się także tak zwane „parówki”, czyli miska z gorącą wodą, nad którą umieszcza się twarz i inhaluje.

sposoby na katar

Fot. PixaBay

Jeżeli chodzi o sposoby na katar, to coraz popularniejsze są także aspiratory do nosa, których zadaniem jest usuwanie samej wydzieliny z ciała. Tutaj trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że mogą one uszkadzać i podrażniać błonę śluzową nosa, więc nie powinno stosować się ich zbyt często. Podobnie, jak z kroplami do nosa, które działają obkurczająco. Sam katar nie powinien utrzymywać się dłużej, niż kilka dni, a co za tym idzie, ich stosowanie przez dłuższy czas, może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Należy pamiętać, że każde objawy chorobowe, nawet katar, to coś, czego nie powinno się ignorować. Szczególnie u najmłodszych członków rodziny.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Autor: Redakcja

Udostępnij ten post na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.